RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Життя » Людські долі » «Коли роблю прикраси, забуваю про їжу»

«Коли роблю прикраси, забуваю про їжу»

Олена Семотюк, першокурсниця Буковинського державного медичного університету, займається бісероплетінням у клубі "Імперія бісеру". За п’ять років виготовила понад тисячу жіночих прикрас.

Її кольє, браслети, сережки, персні, брошки, пояси носять жінки у США, Канаді, Ізраїлі, Великобританії, Австрії, Франції, Росії, Польщі… А її роботи зберігають у багатьох приватних колекціях.

– Це вже навіть не хобі, а натхнення для душі, – запевняє майстриня. – Коли беру бісер у руки, відчуваю щось особливе. Тішуся, що можу створити з нього прикрасу, яка принесе комусь радість і зробить жінку ще гарнішою. За роботою відпочиваю і забуваю про все погане. Без цього захоплення вже не уявляю свого життя. Нині навчаюся в медичному університеті. Мама захотіла, щоб я туди вступила. Але я збираюся залишити медуніверситет, бо хочу стати журналістом. Мене завжди більше приваблювала творчість.

"Ручну роботу цінують дорого"

Ми зустрілися з Оленкою на її першій персональній виставці в Художньому музеї, у якому представлено майже 140 її робіт. На шиї дівчини – кольє дивовижної краси. "Я сама зробила його за три дні, – пояснила Олена. – Використала богемське скло, кристали Сваровскі, чеський та японський бісер. Нині серед молоді дуже модно носити прикраси ручної роботи. Дівчата надають їм перевагу, а не золоту і сріблу. Прикраси, як вишивки, можуть бути оберегами для людини, захищати її від усього поганого. Колись навіть цариці та принцеси залюбки носили прикраси ручної роботи з бісеру".

Олена показує свої унікальні вироби. "Сама розробляю прикраси, підбираю кольори, залежно від настрою, – каже майстриня. – Ідеї з’являються зненацька: коли бачу щось цікаве. Кожна робота індивідуальна. Наприклад, це кольє у вигляді червоних кетягів калини зробила для однієї жінки, яка проводить весілля та інші розважальні заходи. А це намисто "Анаконда" у вигляді змії замовила молода дівчина. Інколи мені приносять фото прикрас і просять зробити схожі. Бісер та камені нанизую на волосінь або спеціальну нитку, яка не рветься. Над однією річчю можу працювати навіть місяць. Коли є натхнення, сиджу весь день, навіть забуваю про їжу. Часто дарую прикраси подругам і знайомим на день народження. Інколи мене спеціально запрошують і кажуть: "Нічого не купуй, а зроби якусь прикрасу". На виставках часто продаю свої вироби. Вони коштують, залежно від матеріалу і часу, який витратила на їхнє вироблення, від 50 гривень до кількох тисяч. Ручну роботу цінують дорого, особливо за кордоном. Недешево коштують і матеріали. Я використовую напівкоштовні та коштовні камені, кристали Сваровскі, натуральні корали, янтар, різнокольорові перли, пейзажну яшму, "бичаче око", найкращий бісер, навіть позолочений… Стежу за всіма новинками. Всі необхідні матеріали замовляю в Інтернеті й постачальників за кордоном. Спочатку гроші давали мені батьки і бабуся. Тепер вже заробляю сама".

"Мрію організувати виставки за кордоном"

Олена брала участь у багатьох виставках у різних містах разом з іншими членами клубу "Імперія бісеру". "Бісероплетінням почала займатися зовсім випадково, – зізнається дівчина. – У Чернівцях влітку 2008 року була повінь і весь товар моїх батьків – підприємців Калинівського ринку – затопило. Одяг довелося прати і сушити у квартирі. Мама порадила мені: "Знайди собі якесь захоплення, щоб не сидіти вдома". І моя подруга повела мене в клуб "Імперія бісеру", який веде Оксана Каменецька. Мені сподобалося. Приходила до клубу майже щодня. З першого разу все вдавалося дуже легко: бісер ніби сам нанизувався на нитку. Тепер у мене вже набита рука: можу працювати й одночасно дивитися телевізор. Допомагаю керівникові нашого гуртка навчати новачків. Коли їй кажуть, що я її права рука, вона виправляє: "Ні, вона моїх дві руки".

Олена мріє організувати виставки своїх робіт за кордоном. "Торік я з однокурсницями подорожувала Європою, – розповідає дівчина. –У Відні наш гід, якій я подарувала свою прикрасу, запропонувала відкрити виставку і пообіцяла допомогти".
Надія БУДНА

Відгуки відвідувачів виставки:
"Оленко! Ти молодчинка! Твої роботи нас зачарували. Ми впевнені, що ти досягнеш своєї мети і станеш успішною майстринею бісероплетіння. Твоя 11 група".

"Твій талант – справжній Божий дар. Ювелірна робота у поєднанні з бездоганним смаком… Ми пишаємося вже тим, що ти наша!!! Світлана Дмитрівна і ліцеїсти".

"Ці роботи реально світового рівня. Прихильники твого таланту Олександр і Світлана Черненко".

З досьє "МБ"
Олена Семотюк – студентка Буковинського державного медуніверситету.
Народилася 7 березня 1995 року в Чернівцях. Навчалася у школі №1 та ліцеї №3. Закінчила художню школу.
Захоплюється танцями і стрільбою з лука.
8-04-2013, 17:32
Коментарів 0 Переглядів 4 007

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.