RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Коли роблю прикраси, забуваю про їжу»

Олена Семотюк, першокурсниця Буковинського державного медичного університету, займається бісероплетінням у клубі "Імперія бісеру". За п’ять років виготовила понад тисячу жіночих прикрас.

Її кольє, браслети, сережки, персні, брошки, пояси носять жінки у США, Канаді, Ізраїлі, Великобританії, Австрії, Франції, Росії, Польщі… А її роботи зберігають у багатьох приватних колекціях.

– Це вже навіть не хобі, а натхнення для душі, – запевняє майстриня. – Коли беру бісер у руки, відчуваю щось особливе. Тішуся, що можу створити з нього прикрасу, яка принесе комусь радість і зробить жінку ще гарнішою. За роботою відпочиваю і забуваю про все погане. Без цього захоплення вже не уявляю свого життя. Нині навчаюся в медичному університеті. Мама захотіла, щоб я туди вступила. Але я збираюся залишити медуніверситет, бо хочу стати журналістом. Мене завжди більше приваблювала творчість.

"Ручну роботу цінують дорого"

Ми зустрілися з Оленкою на її першій персональній виставці в Художньому музеї, у якому представлено майже 140 її робіт. На шиї дівчини – кольє дивовижної краси. "Я сама зробила його за три дні, – пояснила Олена. – Використала богемське скло, кристали Сваровскі, чеський та японський бісер. Нині серед молоді дуже модно носити прикраси ручної роботи. Дівчата надають їм перевагу, а не золоту і сріблу. Прикраси, як вишивки, можуть бути оберегами для людини, захищати її від усього поганого. Колись навіть цариці та принцеси залюбки носили прикраси ручної роботи з бісеру".

Олена показує свої унікальні вироби. "Сама розробляю прикраси, підбираю кольори, залежно від настрою, – каже майстриня. – Ідеї з’являються зненацька: коли бачу щось цікаве. Кожна робота індивідуальна. Наприклад, це кольє у вигляді червоних кетягів калини зробила для однієї жінки, яка проводить весілля та інші розважальні заходи. А це намисто "Анаконда" у вигляді змії замовила молода дівчина. Інколи мені приносять фото прикрас і просять зробити схожі. Бісер та камені нанизую на волосінь або спеціальну нитку, яка не рветься. Над однією річчю можу працювати навіть місяць. Коли є натхнення, сиджу весь день, навіть забуваю про їжу. Часто дарую прикраси подругам і знайомим на день народження. Інколи мене спеціально запрошують і кажуть: "Нічого не купуй, а зроби якусь прикрасу". На виставках часто продаю свої вироби. Вони коштують, залежно від матеріалу і часу, який витратила на їхнє вироблення, від 50 гривень до кількох тисяч. Ручну роботу цінують дорого, особливо за кордоном. Недешево коштують і матеріали. Я використовую напівкоштовні та коштовні камені, кристали Сваровскі, натуральні корали, янтар, різнокольорові перли, пейзажну яшму, "бичаче око", найкращий бісер, навіть позолочений… Стежу за всіма новинками. Всі необхідні матеріали замовляю в Інтернеті й постачальників за кордоном. Спочатку гроші давали мені батьки і бабуся. Тепер вже заробляю сама".

"Мрію організувати виставки за кордоном"

Олена брала участь у багатьох виставках у різних містах разом з іншими членами клубу "Імперія бісеру". "Бісероплетінням почала займатися зовсім випадково, – зізнається дівчина. – У Чернівцях влітку 2008 року була повінь і весь товар моїх батьків – підприємців Калинівського ринку – затопило. Одяг довелося прати і сушити у квартирі. Мама порадила мені: "Знайди собі якесь захоплення, щоб не сидіти вдома". І моя подруга повела мене в клуб "Імперія бісеру", який веде Оксана Каменецька. Мені сподобалося. Приходила до клубу майже щодня. З першого разу все вдавалося дуже легко: бісер ніби сам нанизувався на нитку. Тепер у мене вже набита рука: можу працювати й одночасно дивитися телевізор. Допомагаю керівникові нашого гуртка навчати новачків. Коли їй кажуть, що я її права рука, вона виправляє: "Ні, вона моїх дві руки".

Олена мріє організувати виставки своїх робіт за кордоном. "Торік я з однокурсницями подорожувала Європою, – розповідає дівчина. –У Відні наш гід, якій я подарувала свою прикрасу, запропонувала відкрити виставку і пообіцяла допомогти".
Надія БУДНА

Відгуки відвідувачів виставки:
"Оленко! Ти молодчинка! Твої роботи нас зачарували. Ми впевнені, що ти досягнеш своєї мети і станеш успішною майстринею бісероплетіння. Твоя 11 група".

"Твій талант – справжній Божий дар. Ювелірна робота у поєднанні з бездоганним смаком… Ми пишаємося вже тим, що ти наша!!! Світлана Дмитрівна і ліцеїсти".

"Ці роботи реально світового рівня. Прихильники твого таланту Олександр і Світлана Черненко".

З досьє "МБ"
Олена Семотюк – студентка Буковинського державного медуніверситету.
Народилася 7 березня 1995 року в Чернівцях. Навчалася у школі №1 та ліцеї №3. Закінчила художню школу.
Захоплюється танцями і стрільбою з лука.
8-04-2013, 17:32
Коментарів 0 Переглядів 4 033

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.