RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Велосипед заворожив мене»
Велосипед допомагає чернівчанці Людмилі Бортник підтримувати себе у формі. По-дівочому струнка, вона виглядає значно молодшою своїх 36 років. "Це завдяки велосипеду, здоровому способу життя та спілкуванню з молодими людьми, які поділяють моє захоплення, – запевняє жінка. – Усе разом позитивно впливає на моє самопочуття. Після роботи або у вихідні сідаємо з сином Женею на велосипеди – і вперед! Це такий кайф! Сонце тебе цілує, вітер обвіває, дощик скропить… Ніби зливаєшся з природою".

"Це така зарядка – працює весь організм!"

Працівницю банку Людмилу Бортник із 13-річним сином Женею зустріла під час Всеукраїнської велоестафети "Єднаймо Україну в русі", яка пролягла Чернівцями. "З дитинства катаюся на велосипеді, – каже жінка. – У мене їх було стільки, що не перелічити. Ганяла по селу так, що жоден хлопець не міг мене наздогнати. Неодноразово падала з велосипеда, оббивала руки та ноги. Якось у 13 років їхала на великій швидкості з крутого горба й опинилася у…реанімації. Вся побита, потовчена. Доки вийшла з лікарні, мама продала велосипед. Та незабаром тато купив мені новий. І так повторювалося аж до закінчення школи: тато купить велосипед, а мама після мого чергового падіння продасть. Та мене нічого не могло зупинити. Велосипед ніби заворожив мене. Трапляється, що й зараз падаю. Бачите, які рубці залишилися на руках (показує, – авт.) Коли їду додому, одягаю блузки з довгими рукавами, щоб мама не бачила. А то знову казатиме: "Навіщо тобі, дитино, цей велосипед? Продай його".

Лише після заміжжя та народження сина довелося на певний час забути про своє захоплення. Хоча я не забувала. Готувала їсти, прала, прибирала – і постійно думала про велосипед. Хотілося сісти на нього і поїхати кудись далеко-далеко".

Маленький син ще не міг ходити, а Людмила вже купила йому триколісний велосипед. "Це було моє бажання, а не Жені, – сміється пані Людмила. – Зараз у нього вже четвертий дорослий велосипед. Собі теж придбала новий спортивний велосипед, на якому можу їздити на великі дистанції, в гори. Гроші складала кілька років. З нетерпінням чекаємо із сином вихідних. У нас є улюблені маршрути на Цецино до джерела та на Валя-Кузьмина. Проїдемо 40 кілометрів – і ніби на світ наново народжуємося. Це така зарядка – працює весь організм! Маю проблеми з тиском, та після таких поїздок почуваюся здоровою. А коли довго сиджу на роботі, починає все боліти: голова, серце".

"Велопоїздки обходяться дешево"

П’ять років тому на велодні Людмила почула, що чернівецькі велосипедисти створили громадську організацію "Чогобар", яку очолює Тетяна Лебухорська, і вирішила приєднатися до нього. "Завдяки своєму захопленню знайшла дуже багато друзів. І не лише в Україні, а й за кордоном, – запевняє жінка. – Чимало колишніх друзів також посадила на велосипеди. Після однієї поїздки вони ставали фанатами. Ми постійно спілкуємося в соціальних мережах, зідзвонюємося, часто зустрічаємося, влаштовуємо різні поїздки. Об’їздили на велосипедах усі Карпати і Західну Україну. Нещодавно святкували в горах День Незалежності. На велосипедах подолали досить важкий гірський маршрут. Часто їздимо на різні фестивалі. Дорогою знайомимося з іншими велосипедистами. Беремо із собою палатки, спальники, мінімум одягу, продукти. Дівчата готують їсти на вогнищі, а хлопці забезпечують нас дровами. Тому такі поїздки обходяться дешево. Хоча хороший спортивний велосипед коштує до тисячі доларів. Отож частина моєї зарплати йде на наше із сином захоплення".

У наступні вихідні Людмила організовує велосипедну поїздку на Закарпаття до Ворохти. "Уже відправила всім запрошення, придбала карти веломаршрутів,– каже жінка. – Їдемо до Коломиї та Рахова потягом. А там уже сядемо на велосипеди. Мені потрібні лічені хвилини, щоб зібратися. Усі необхідні речі завжди складені в рюкзаку. Це стандартний набір одягу, взуття, продуктів. Усе розраховано до мінімуму. Нічого зайвого не беремо. Розподіляємо між собою, хто що везтиме. Адже в горах на крутих підйомах доводиться не лише нести на плечах важкий рюкзак, а й тягнути велосипед. А він важить щонайменше 12 кілограмів. Повірте, це не так легко. Скажімо, нещодавно піднімалися на гору Близниця заввишки майже дві тисячі метрів. Туди туристів здебільшого возять машинами або автобусами. А ми йшли пішки, ще й велосипеди тягнули. Спуск був такий стрімкий, що їхати виявилося небезпечно. І лише внизу ми сіли на велосипеди".

"Велосипедисти не палять і не п’ють"

– У таких поїздках забуваєш про буденні проблеми, негаразди. Ніби потрапляєш у зовсім інший світ, – запевняє пані Людмила. – Мої знайомі, які хоча б один раз їздили зі мною на велосипедах в гори, зізнавалися, що це набагато краще, ніж на морі. Тут можна більше розслабитися і краще відпочити. До того ж дешевше. П’ємо чисту воду з джерел, купаємося у водоспадах або гірських річках. А смачна каша, зварена на вогнищі, пахне димком і травами. З 16 по 22 вересня проводимо у Чернівцях європейський тиждень мобільності. Усе буде пов’язане з велосипедами: велоекскурсії, велоніч, велопарад, велоквест. Цим заходом хочемо привернути увагу до розвитку велоспорту в місті. Є багато людей, які із задоволенням їхали б на роботу або на навчання на велосипедах. Діти теж могли б добиратися до школи. Проте в Чернівцях немає ні велодоріжок, ні велопарковок".

"Ті, хто займається велоспортом, – особливі люди, – запевняє пані Людмила. – Вони ведуть здоровий спосіб життя: не п’ють, не палять, не засиджуються перед комп’ютерами та телевізорами. Вони цікаві, активні, мобільні. На машині не відчуєш такої свободи, як на велосипеді".
Надія БУДНА

З досьє "МБ"
Людмила Бортник народилася 1 жовтня 1975 року на Буковині.
Закінчила Львівську політехніку.
Працює головним спеціалістом з обслуговування клієнтів в одному з банків. Син Женя навчається у восьмому класі гімназії №1.
Захоплюється велосипедним і пішим спортом, фотографуванням.
12-09-2012, 12:30
Коментарів 0 Переглядів 3 392

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.