RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Не було собаки, якого не зміг би постригти»
Чернівчанин Олександр Береза за професією – грумер, або, як кажуть у народі, – собачий перукар. Тварин він стриже вдома, бо на салон, зізнається, ще не заробив.

Кореспондент "МБ" побувала у "салоні" Олександра і спостерігала за тим, як він стриже своїх чотирилапих клієнтів.
Грумер – високий 30-річний чоловік. Він зустрів мене біля свого під’їзду. Неподалік бігав рудий собака. "Бачите того сусідського пса? То я стриг, – із гордістю повідомив Олександр. – У мене вже майже всі сусідські собаки стриглися. Хоча намагаюся не брати замовлень від близьких знайомих – чужим легше вгодити, ніж своїм. Люди часто просять: пострижіть мого собаку так-то і так. Я пояснюю: цій породі така стрижка не пасуватиме, не хочу робити з тварини опудало. Ображаються".

"Пострижемо та відправимо до армії"

У коридорі нас зустрічають собаки: в Олександра вдома восьмеро песиків. Із них – троє власних, інші – на продаж.
– І всі нестрижені, – зітхає грумер. – Як у прислів’ї – "швець без чобіт". Але ось знайшов покупця на собаку, то сьогодні наводитиму тварині марафет.

Олександр схопив білого кудлатого американського кокер-спанієля, який за три місяці собачого життя жодного разу не бачив ножиць та мила, і поклав його на спеціальний столик. Спочатку розчесав тварину. Потім відкрив сумочку з причандаллям для стрижки, витягнув звідти бритву, і процедура розпочалася. Бідолашний пес не зрозумів, що це з ним роблять і чому він повинен все це терпіти. Почав вириватися. Але грумер не звертав на це уваги і продовжував робити свою справу. При цьому примовляв російською: "Нравится – не нравится, спи, моя красавица". І додавав: "Ще не було собаки, якого я не зміг би постригти". Та жартував: "Пострижемо та відправимо до армії".

Найбільше кокер шарпався, коли йому голили шию. "Всі собаки бояться голити шию, – пояснив Олександр. – В ідеалі усю тварину треба би було стригти ножицями, а не машинкою. Але це триватиме кілька годин".
Після цього Олександр замів підлогу, себе та стіл від шерсті і поніс собаку до ванної купати. Шампунь, кондиціонер – усе спеціальне, та ще й зі США. Далі замотав у рушник і кілька хвилин потримав, щоби ввібрати воду. І почав сушити феном, більше схожим на міні-пилосос.

Збоку виглядало дуже кумедно, коли собаці сушили морду: на вітрі затріпотіли довгі собачі вуха та щоки. Та самому кокеру було не до сміху. Щойно процедуру завершили, він миттю вшився зі столу. А доки я брала в Олександра інтерв’ю, собача пустило калюжу в кухні під стільцем та наклало купу в кімнаті. Лише після цієї помсти тварина втішилася і задоволено взялася гризти тапок.

Для кожної породи – інша зачіска

– Ось таке у мене життя, – прокоментував Олександр, коли усе прибрав. – І все ж робота мені дуже подобається. Першу собаку я постриг, коли мені було 13 років. То була французька болонка. Постриг її жахливо, смугами. Манікюрними ножицями, наскільки пам’ятаю. А другому своєму собаці зробив на вухах фіолетові пасма – мода тоді така була. І я був пофарбований у всі кольори веселки, і собака. А ще одягав його у різні маєчки, футболочки, які купував серед товарів для дітей.

Цікаво, що за першою своєю освітою Олександр – бухгалтер і навіть чотири роки пропрацював, або, як він каже, "відбув термін" за фахом. Весь час у нього були довгошерсті собаки, яких він возив стригти аж до Києва.

– Але там стрижка коштує щонайменше 500 гривень, а ще вартість за проїзд, це виходило надто дорого, – каже чоловік. – Тому вирішив, що краще викласти суму і повчитися у майстра самому стригти. І ось уже чотири роки працюю грумером. І за цей час жодна собака мене не вкусила. Я знаходжу до кожної тварини підхід: когось лагідно вмовляю, на когось можу прикрикнути. І слухаються! Загалом у мене дуже багато клієнтів. Стрижу для участі у виставках майже всіх чернівецьких собак. Єдині, за кого поки що не беруся, – пуделі та фокстер’єри. Адже для кожної породи – інша стрижка. Щоб усі опанувати, треба дуже багато часу. А ще не стрижу котів. У мене на їхнє хутро алергія.

– Після візиту до мене песики виглядають, як нова копійка. Можна вести хоч на виставку або на весілля, – з гордістю додає грумер. 
Галина МАРКІВ

На замітку
У собачій моді нині – природність. Хутро має бути доглянутим, але підстриженим із мінімумом креативу.
14-10-2011, 11:04
Коментарів 0 Переглядів 7 858

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.