Дитячого психолога Українського інституту консультативної психології та психотерапії Ольгу Сташук попросили описати мультики, які люблять діти.
Газета "Сегодня" дізналася, які мультфільми дивиться 5-річна дитина – хлопчик Ростик – а потім звернулася до фахівця за коментарями.
Один з улюблених мультфільмів Ростика – "Маша і Ведмідь". Під час перегляду хлопчик стрибає по кімнаті, шумно грає машинками, скаче по дивану і дуже радіє.
"Класичний приклад садомазохізму, де є жертва (Ведмідь) і маленький садист (Маша). Ідентифікуючи себе з Машею, дитина відчуває тріумф від того, що внутрішньо "бере верх", перемагає дорослих", - розповіла Сташук.
За її словами, дитина таким чином випускає всі накопичені емоції назовні. "Маша є таким собі "транслятором" дитячого саботажу, причому абсолютно спонтанним. Усією своєю поведінкою вона вимагає: "Що б ще такого зробити, щоб мене зупинили?". Позитивна, природна, але в цілому деструктивна дитина", - підкреслила фахівець.
Психолог зазначає, що побути в ролі Маші мріє кожен з нас, і в цьому успіх мультсеріалу. У ролі Ведмедя - жертви - частіше бувають бабусі-дідусі, які все дозволяють онуку. Як правило, після перебування у бабусь батьки кілька днів, як Ведмідь, хапаються за голову і не знають, що робити зі своїм чадом. Будь-яка спонтанність межує з правилами, які дитині потрібно прийняти.
"Прийняття правил - наша ціна за життя в соціумі", - зауважила Сташук. Вона розповіла, що після перегляду "Маші" дитина, особливо у віці до 6 років, може стати більш активною, більш спонтанною.
"Це потрібно вміло дозувати, направляти в творче русло. Задавати питання: "А тобі не шкода Мишка? Як думаєш, тут Мишкові боляче? Ось тут я на Машу злюся, а ти?", - порадила психолог.
5-04-2012, 13:30
0
6 296