RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Робимо ліки за старими рецептами»

Чернівці входять в трійку міст України, де фармацевти займаються розробкою та виробництвом медикаментів. Їх основою є місцеві лікарські рослини.

Кандидат фармацевтичних наук Галина Мельник відроджує старі рецепти ліків. І не просто відроджує, а й разом зі своїми колегами виготовляє ліки на їх основі. Галина Мельник ще й займається наукою, навчається в докторантурі Харківської фармакологічного університету. Розпочавши діяльність рядовим аптекарем, вона зуміла створити регіональну аптечну мережу "Гармонія", яка виготовляє лікарські форми в умовах аптеки.

Хотіла знати все до дрібниць

Після закінчення фармакологічного факультету Львівського медінституту Галина Мельник разом з чоловіком-стоматологом отримали направлення на роботу у Заставну. Вчорашня студентка хотіла знати все до дрібниць: вивчала технологічні інструкції та методи проведення аналізів, їздила в лабораторію обласного аптечного управління на стажування.

Потім пані Галина почала працювати у чернівецькій виробничій аптеці при шкірвендиспансері. Тут потрібно було не тільки відпускати готові препарати, тримаючи в пам’яті сотні назв, але й за декілька хвилин визначити ціну багатокомпонентного засобу (іноді з 5-10 складниками).

Невдовзі кваліфікованого фахівця запросили на посаду головного спеціаліста в обласне аптечне управління. Відтак Галина Мельник вже відповідала за якість лікарських засобів в усіх аптеках області. Цей багаторічний досвід призвів до того, що вона створила нову аптеку. Так у 2000 році народилася мережа "Гармонія". Спершу це була одна аптека неподалік історичного центру Чернівців, але невдовзі Галина Миколаївна збагнула: щоб вижити, потрібно розвиватися, причому кластерно. Адже кластери наразі є однією з найефективніших форм організації регіонального інноваційного розвитку, відповідно до якої на ринку конкурують уже не окремі підприємства, а цілі комплекси, які скорочують свої витрати завдяки спільній технологічній кооперації компаній.

– Ми вирішили, що втриматися на роздрібному фармацевтичному ринку нам допоможуть нові структурні підрозділи, – розповідає Галина Мельник. – Усе виявилося набагато складніше, ніж я собі уявляла. Особливо бракувало знань в економіці. Крім того, я намагалася все робити прозоро, а це потребувало додаткових зусиль і часу. Багато залежить і від людей, з якими працюєш. Тому я запропонувала роботу багатьом спеціалістам. Це були люди, здатні працювати в команді однодумців. Перша наша аптека мала помірний класичний асортимент і жодної спеціалізації. Кожну аптеку розпочинали з нуля, а це значно важче, ніж на базі старого аптечного закладу. Але, з іншого боку, був великий простір для нових ідей. До речі, від початку нас цікавила не тільки і не стільки реалізація готових ліків, а всі напрямки аптечного підприємства.

Хотілося чогось для душі...

Відкриття виробничої аптеки – важливий етап розвитку. За словами пані Галини, агресивний ринок завше викликав у неї певний спротив, тому хотілося чогось для душі. Це бажання збіглося із захистом кандидатської дисертації на кафедрі технології ліків № 2 Харківського національного фармакологічного університету, яка спеціалізується на виготовленні лікарських форм з природних біологічно активних речовин.

–Відкрити три-чотири аптеки готових лікарських форм легше, ніж одну з виготовленням, – зізнається Галина Мельник. – Щоб отримати ліцензію, треба було підготувати приміщення, придбати сертифіковане обладнання і посуд, ваги, прилади для аналізу, перечитати багато літератури.

Однак на меті у Галини Мельник було не просто аптечне виготовлення (у Чернівцях є ще один виробничий аптечний заклад), а виведення його на якісно новий рівень. Ішлося про пошук нових форм препаратів, напрацювання нових комунікацій для цього пошуку. Пані Галині було приємно пересвідчитися, що наука не стоїть на місці: у Львові, Харкові й Чернівцях триває робота над розробкою нових технологій виготовлення лікарських форм. Спершу на Буковині відновили виготовлення відомих препаратів за старими рецептами. Знайшли деякі призабуті рецепти, наприклад, нафталанової мазі для лікування псоріазу і дерматозів, яку раніше можна було придбати лише як заводську готову лікарську форму.

– Разом з харків’янами ми опанували методику виготовлення мазей на гелевій і кремовій основі полегшеної структури на відміну від традиційних аптечних мазей на вазеліні і ланоліні, – каже пані Галина. – Науковці з Харкова приїжджали до нас і проводили майстер-класи для фармацевтів. Так, у нашому асортименті з’явилися мазі з гіалуроновою кислотою, відбілюючі креми. Потім навчилися виготовляти свічки на основі масла какао, проте не застарілим методом "викачування", що насправді дуже важко, а методом виливання. До речі, наукові дані доводять, що свічки – це найоптимальніші лікарські форми для дітей. Засвоюються вони на 80 відсотків як ін’єкційний засіб, але дитину зовсім не травмують. Ще один напрямок – виготовлення настоянок на основі ендемічних рослин Карпат, які ми закуповуємо безпосередньо у лісництвах: родіола рожева, калган, арніка ... У нашій виробничій аптеці працюють два фармацевти. Співпрацюємо з колегами із Хмельниччини та Харківщини , з тими, хто прагне нового.

Днями в аптеці на вулиці Руській, 17, відкрилася фітовиставка лікарських рослин України.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Василь Гринюк
23-04-2018, 10:21
Коментарів 0 Переглядів 3 447

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.