RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На Олімпіаду-2012 – за медалями

Завтра у Лондоні стартує Олімпіада-2012. Минулого тижня туди вирушила Олімпійська збірна України у складі 245 спортсменів. Серед них – четверо буковинців: Тетяна Дорохова (стрільба з лука), Микола Лабовський (легка атлетика), Наталія Лупу (легка атлетика) і Лідія Січенікова (стрільба з лука). Це рекордна кількість спортсменів, які представлятимуть Буковину на Олімпійських іграх.

Кореспондент "МБ" зв’язався з їхніми тренерами у Чернівцях, щоб вони оцінили шанси наших спортсменів на Олімпіаді.

Середній рівень проживання, харчування…

Наставник лучниці Лідії Січенікової Олег ОСИПЕНКО шанси своєї підопічної оцінює на 20-30 відсотків.

– Вважаю, що це досить високі оцінки, бо на Олімпіаді дуже висока конкуренція, – каже тренер. – Скажімо, якщо легкоатлети їдуть до Лондона і кажуть, що на 99,9 відсотка у них немає шансів перемогти, то Лідія на цей бій іде впевнено.

– Сьогодні (у середу, – авт.) до обіду Ліда відпочивала, – продовжує О. Осипенко. – А після обіду спортсменів уперше допустять до арени, де вони стрілятимуть. Там вона і матиме нагоду відчути всі умови, переваги та недоліки. До цього часу спортсмени тренувалися на додаткових полях. Якщо в Лондоні немає заторів на дорогах, на тренування спортсменка дістається автобусом за годину. Каже, що клімат у Великобританії суттєво відрізняється від нашого: тут спека, а там – приблизно 20-градусна температура. Не скаржилася ні на що, але й не казала, що там є щось надзвичайне. Тобто звичайний середній рівень проживання, харчування…

– Ми з Лідією довго йшли до такого "вистрілу", технічного виконання, – говорить тренер Січенікової. – Але все ж бачу, що їй ще трохи не вистачає досвіду – буквально одного-двох років роботи. Їй 19 років, а вона вже на Олімпіаді – розвивається дуже швидко. Тому її і вважають однією з найкращих лучниць України.

Щодо того, чому тренер не поїхав зі спортсменкою до Лондона, Осипенко каже, що йому ніхто цього не пропонував.
– Мені ніхто не пропонував поїхати до Лондона. Наш осередок Національного Олімпійського комітету взагалі не порушував це питання, – каже тренер. – Мене дуже здивувало, що ніхто з представників навіть не намагався зі мною зв’язатися щодо поїздки до Лондона і чи потрібно це взагалі.

– Вони, грубо кажучи, "відморозилися", – продовжує він. – Аналогічна ситуація була два роки тому, коли Лідія брала участь у юнацьких Олімпійських іграх. Від нашої області вона взагалі була єдиним представником! Хотілося би краще відчути, що в нас існує такий комітет. Щоб його представники хоча б запитували, як справи у спортсменки.

"Африканські бігуни домінують"

Тренер бігуна Миколи Лабовського Денис ТИЩУК каже, що на тренуваннях перед іграми спортсмен показував непогані результати. Але про будь-які прогнози говорити не хоче.

– Кожна людина має свої можливості – це її рекорд, – каже Д. Тищук. – Людина, яка встановлює рекорд світу, – це її можливості. Хтось біжить за майстрами спорту, хтось – за міжнародним класом… Якщо Микола пробіжить те, на що він готовий, то він гідно виступить. Звісно, африканські бігуни домінують. Там є такі спортсмени, які бігають швидше, ніж Микола. Час покаже. Ну, а в мене в селі кажуть: "Не маєш ще курки, а вже скубеш", тому заздалегідь нічого не говоритиму.
Микола Кобилюк

Призові
За "золото" – 100 тисяч доларів
Передбачено премії за завоювання золотої медалі Олімпіади у Лондоні 100 тисяч доларів, повідо­мив заступник голови Держслужби молоді та спорту Сергій Глущенко.

За срібну нагороду видаватимуть 75 тисяч доларів, за бронзову – 50 тисяч.

Прогноз
Україні – 11 місце і 28 медалей
Стати переможцями Олімпіади у Лондоні у загальному заліку мають усі шанси Китай, США та Росія.
Такий прогноз зробили німецькі вчені. Вони дійшли висновку, що на Олімпіаді в Лондоні китайські атлети завоюють 102 медалі, спортсмени зі США – 100, а російські – 71. До першої десятки країн за кількістю здобутих перемог мають потрапити також Велика Британія, Австралія, Франція, Німеччина, Південна Корея, Куба та Бразилія. Україна ж може зберегти здобуте 2008 року в Пекіні 11 місце, збільшивши кількість медалей із 27 до 28. 

Вихідці з Буковини
на Олімпійських іграх


 1988
Тетяна Мунтян
(стрільба з лука, 8 місце інд.
4 місце в командному виді);
Павло Тарновецький (легка атлетика, десятиборство – 10 місце);
Марія Омельянович
(академічне веслування –
4 місце у двійці);

 1996
Ліна Герасименко
(стрільба з лука – олімпійський рекорд у класифікації);

 1998
Станіслав Кравчук
(фристайл – 9 місце у фіналі);

 2000
Іван Гешко
(легка атлетика, 1500 м);

 2002
Станіслав Кравчук
(фристайл – 5 місце у фіналі);

 2004
Тетяна Шинкаренко
(гандбол – "бронза");
Іван Гешко
(легка атлетика, 1500 м –
5 місце у фіналі, 800 м – півфінал);

 2006
Станіслав Кравчук
(фристайл – 13 місце);

 2008
Іван Гешко
(легка атлетика, 1500 м – не вийшов на старт через травму);
Андрій Стадник
(вільна боротьба,
до 66 кг – "срібло");

 2010
Станіслав Кравчук
(фристайл – 19 місце).
27-07-2012, 13:55
Коментарів 0 Переглядів 3 249

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.