Звичні вулиці й площі, вокзали й магазини і навіть... самих себе – усе це чернівчани невдовзі побачать збоку, очима іншої людини. "МБ" підготував своїм читачам сюрприз.
Стартує проект "Інше місто", аналогів якому ще не було у вітчизняних ЗМІ. Чернівці, Полтава, Чернігів та Рівне перетасують журналістів і спробують поглянути на себе іншими очима. Для Чернівців – міста, в якому туризм уже давно проголошено пріоритетною галуззю розвитку, це особливо важливо. Адже ми вже давно звикли до переповнених тролейбусів і бродячих собак. І не вважаємо чимось видатним щоденні звуки мелодії "Марічка" з ратуші чи безкоштовний Інтернет у затишних кафешках. А як усе це сприйме чужа людина – турист, гість, приїжджий?
Нагоду про все це дізнатися отримають журналісти видавничих домів "ОГО" (Рівне) та "Жовта газета" (Полтава), медіахолдингу "Молодий буковинець" (Чернівці) та Чернігівської Медіа Групи. Відповідно до ідеї проекту, чотири "акули пера" вирушать у тритижневе відрядження, щоби самим відчути всі принади і недоліки іншого міста.
Маршрут "Полтава – Чернігів"Чернівецький журналіст вирушає до Чернігова, звідти у Рівне приїде своя людина, рівненського журналіста відряджають до Полтави, а полтавського – до Чернівців.
З 28 березня по 17 квітня представники ЗМІ житимуть і працювати у новому для себе місті. Щодня вони прискіпливо вивчатимуть туристичні особливості. А їхні пригоди стануть предметом всенародного обговорення – кожен день, проведений в "іншому місті", журналіст завершуватиме описом пережитого у своєму щоденнику (блозі) в Інтернеті на сайті відповідного видання. Про свої пригоди в Чернівцях полтавський журналіст Денис Скриль розповідатиме на сайті molbuk.com. 24-річний репортер побуває у Чернівцях вперше. А на сторінках "МБ" раз на тиждень ми публікуватимемо звіт про мандрівку полтавчанина містом над Прутом.
Обійдемо місто вздовж і впоперекЩодня приїжджий журналіст виконуватиме неординарні завдання. Не будемо розкривати всі карти. Але це буде відвідування і закладів громадського харчування, і готелів, і, як це не банально, громадських туалетів... За 21 день перебування у Чернівцях журналіст із Полтави неодмінно побачить те, на що ми давно не звертаємо увагу. А буденні для нас речі подасть під незвичним кутом зору, порівняє з рідним містом.
У цей же час не сидітиме склавши руки і представник "МБ" у Чернігові. Михайло Салітра не лише милуватиметься старовинними соборами одного з найстаріших міст України, а й зануриться у повсякденні проблеми колишньої князівської столиці. І ми обов’язково ознайомлюватимемо чернівчан із його враженнями від побаченого.
Одне слово, і нас, і вас чекає чимало цікавих відкриттів, несподіванок і гострих дискусій. І все це в режимі реаліті-проекту за участю допитливих професіоналів, які обійдуть "інше місто" вздовж і впоперек, щоби виконати неординарні завдання.
Навіщо це все?Цю акцію ми затіяли не лише для того, щоби розважити читачів. Проект "Інше місто" за задумом організаторів має стати черговою сходинкою на шляху до покращення туристичної привабливості кожного міста. Для цього, за підсумками проекту, всю інформацію передадуть органам місцевої влади, щоби Полтава, Рівне, Чернігів і Чернівці стали ще привабливішими для туристів.
Надія МАКУШИНСЬКА
КОМЕНТАР
Василь КИФЯК,
Почесний працівник туризму України, декан факультету менеджменту, туризму та ресторанного господарства
Чтеі КНТЕУ:
Це дуже цікава ідея. Сподіваюся, нічим не пов’язана із Чернівцями людина писатиме чесно, відверто і зможе порівняти ситуацію в нашому місті зі своїм містом, можливо, підкаже шляхи вирішення певних проблем. Хоча Чернівці, порівняно з Полтавою, мабуть, поза конкуренцією. У туристичному плані Чернівці й Буковина мають значні переваги перед більшістю українських міст. Це і природні рекреаційні ресурси, і багата культурна й історична спадщина, близькість до Євросоюзу, толерантність місцевого населення, порівняно спокійна криміногенна ситуація, транспортна доступність, оригінальна кухня і багато іншого.
Звісно, є і чимало недоліків. Деякі з них, як ось недостатня розрекламованість туристичних принад Буковини чи конкуренція з відпочинковими і рекреаційними пропозиціями сусідніх держав, можна вирішити лише серйозними зусиллями влади і науковців. А деякі, як ось більш приземлені незручності, про які зазвичай не зізнаються навіть знайомі приїжджі, подолати значно легше. І проект "Інше місто" міг би стати поштовхом до їхнього вирішення”.
28-03-2011, 17:19
0
1 690