
В Україні з початку року є вже понад 440 загиблих на воді. В області цього року у водоймах потонуло 14 людей, з них одна дитина (торік було 11 загиблих, з яких четверо дітей).
Про це molbuk.ua повідомила начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та громадськістю Головного управління ДСНС в області Мирослава Івачнук.
Найбільша кількість випадків утоплення припадає на літні місяці. Усі випадки – через порушення правил поводження на воді.
Мирослава Іванчук розповіла основні правила, як повинні поводитися люди, якщо бачать, що хтось тоне.
"Трапляються випадки, коли рятувальники встигають врятувати людей. Але, на жаль, такі випадки поодинокі. Хотіла б наголосити, що у таких випадках не варто розраховувати на власні сили. Перше, що потрібно зробити, коли бачите, що хтось тоне, – викликати рятувальників. Якщо ж впевнені у власних силах, надавайте допомогу, якщо ні – не ризикуйте, щоб трагічних випадків не було два. Річ у тім, що людина, яка тоне, панікує. Спрацьовує інстинкт самозбереження і той, хто тоне, починає топити того, хто намагається його врятувати. Тому найкращий варіант у порятунку – не підпливати до того, хто тоне, близько, а знайти річ, яка допоможе людині за щось вхопитися", – каже Мирослава.
Рятувальниця пояснила, коли людина тоне, не завжди чути крики. Наприклад, якщо людину схопила судома, вона пішла під воду, вже ковтнула її, то не здатна покликати на допомогу.
У деяких випадках вона зможе махати руками. Якщо бачите, що людина зникла з поверхні води, потрібно бити на сполох і викликати рятувальників.
Раніше повідомлялося, що 23 липня у селі Ошихліби Чернівецького району в ставку знайшли тіло людини.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram