
Фото molbuk.ua
У Чернівцях на сесії міськради у п’ятницю, 11 квітня, із трибуни виступив народний депутат, полковник ЗСУ, уродженець Чернівців Сергій Рудик.
Він виголосив промову, в якій з іронією зазначив, що Чернівці - перші в Україні за масштабами допомоги армії, пише molbuk.ua
Як вартий наслідування приклад у темпах підтримки ЗСУ нардеп навів такі тилові міста, як Мукачеве, Житомир, Хмельницький.
“Я народився у Чернівцях, пішов тут до першого класу, закінчив тут університет. Тут похований мій батько, живе моя мама. І мені дуже прикро, коли я чую в різних медіа про те, які гарні міста Мукачеве, Житомир, Хмельницький. Та чомусь ніхто не згадує у цьому контексті Чернівці, а дарма. Наприклад, у Мукачевому кожна четверта гривня із міського бюджету іде на потреби армії. У Хмельницькому на підтримку армії виділяють 21 відсоток із міського бюджету. У Житомирі це - кожна п’ята гривня. А Чернівці чомусь у цьому контексті забуваємо”, - зазначив Сергій Рудик.
Пройшовся С. Рудик і по депутатах та чиновниках.
“Я дізнався про те, що виконком ухвалив рішення, гідне того, щоби про нього знала вся країна. Всі депутати мобілізаційного віку Чернівецької міськради, члени виконкому, директори комунальних підприємств, департаментів, відділів ухвалили рішення добровільно мобілізуватися. На їхнє місце мають прийти професійні, якісно підготовлені жінки і ветерани, які пройшли горнило війни, отримали поранення, хочуть та можуть допомогти місту стати таким, про яке всі ми мріємо. Чернівці - єдине місто в державі, де діти чиновників мобілізаційного віку усі як один служать. Чому не сказати людям, чому ви скромничаєте? Ніхто ж не сховався, правильно?” - саркастично висловився нардеп.
Натякнув Сергій Рудик також на ситуацію із конфліктом довкола приміщення на вулиці Бандери, 11, де розміщується “Волонтерський штаб захисту України”.
“Окрема “подяка” вам за волонтерів. Ви “молодці”! У всіх волонтерів треба забрати всі приміщення, ви - на правильному шляху. Нічого плутатися під ногами влади!” - сказав нардеп.
Звертаючись до депутатів у сесійній залі, не оминув С. Рудик і тему розподілення коштів із міського бюджету.
“Упевнений, зараз на виконкомі обговорюється питання, що кожна гривня із міського бюджету піде на війну, на реабілітацію поранених. Я зі свого боку зроблю кожному з вас рекламу у військах. Може, згадаю у Верховній раді, де я, на жаль, зараз рідкісний гість, оскільки служу вже четвертий рік”, - пообіцяв нардеп.
Депутатам і чиновникам мерії він іронічно порадив не зупинятися у своїй діяльності.
"А ви не зупиняйтеся, так працюйте і далі. Не зупиняйтеся на Головній. Поміняйте там усю бруківку, не лише на якійсь ділянці. Вулиця Заньковецької - це ж якийсь епізод. Треба, щоби таких Заньковецьких під час війни було десятки. А фронт почекає, ми й самі впораємося. Думаю, що гуцульський епос вас увіковічнить і про вас будуть складати легенди. Слава героям чернівецького тилу!" - виголосив Сергій Рудик.

У коментарі molbuk.ua народний депутат, який зараз служить у лавах ЗСУ, розповів, що має із восьмого квітня 30 днів на реабілітаційну відпустку.
“Мріяв із мамою поїхати до лікарів, у санаторій. Зазвичай дають дві відпустки на рік на 15 днів, і я намагаюся завжди у цей час навідатися до мами, адже я у неї єдиний син. Заодно вирішив завітати і на сесію. Хотів донести в алегоричній іронічній формі чернічанам, що критично важливо підтримувати ЗСУ. Хоча вважається, що Чернівці - це глибокий тил, але всі страждають від постійних ракетних обстрілів. Ніхто не знає, куди прилетить наступна російська ракета, окупанти постійно вдосконалюють свою чорну справу", - сказав Сергій Рудик.
Народний депутат розкритикував облаштовування міської інфраструктури у Чернівцях під час війни. І пожартував про місцеву "бруківку з антидроновим покриттям" та "ребостійкий асфальт".
"Так, у місцевих бюджетів теж виникають складнощі. Але будівництво доріжок у парку Шевченка, перекладання бруківки на вулиці Головній... Це "хороша" така історія. Чернівецька влада взагалі розробила ноу-хау - ставить бруківку із антидроновим покриттям, яка буде відбивати не тільки "шахеди", а й ракети. Це дуже показово для всіх. Гадаю, на Чернівці тепер будуть рівнятися всі міста України. Важливо ще попрацювати над тим, щоби асфальт був ребостійким", - поіронізував співрозмовник.
"Хмельницький виділяє 21% бюджету на підтримку ЗСУ. Мукачеве, яке ще далі від лінії фронту, - 26%. А де Чернівці? Я бачив ці бруківки на власні очі. Бачив бруківку у Краматорську. У 2022 році за 16 км від позицій між Харківською і Донецькою областями стелили новий асфальт. Місцева влада пояснювала: "У нас також є люди, вони теж хочуть жити, їздити гарними дорогами”.
Розумію, що чим далі від лінії фронту, тим це все інакше сприймається. Але ж ми - одна країна. Буде мир - тоді вже будемо думати про дитячі майданчики та все інше. Але поки триває війна - як це все пояснити? Хочу, щоби Чернівці були серед лідерів держави, серед місцевого самоврядування. І усвідомлювали, що їхня допомога армії, ветеранам має надаватися вже і зараз", - додав С. Рудик.
Розкритикував народний депутат і виселення волонтерського штабу із приміщення на вулиці Бандери, 11:
"Дуже “правильна” ініціатива нищити волонтерський рух, забирати приміщення, нараховувати їм якісь несусвітні гроші. Мені показали рішення сесії міськради від жовтня 2022 року щодо того, що всі юридичні особи на своїх майданчиках дають здійснювати волонтерську діяльність і військовим, і ВПО, звільняючи їх від орендної плати. І я навіть переживав із цього приводу - мовляв, місцевий бюджет недоотримає кошти, їм не вистачить коштів на антидронову бруківку і програма якась призупиниться. Але вони відносно приміщення штабу молодці, нараховували волонтерам всю війну так, ніби ті трусами торгували. Розумію, що кожному меру хочеться переобратися, кожному депутатові хочеться вічно бути в цих стінах. Але це неприйнятна позиція, коли виселяється волонтерський центр".
У коментарі molbuk.ua міський голова Роман Клічук прокоментував критику Сергія Рудика щодо облаштування міської інфраструктури під час війни так:
"Завжди кажу, що потрібно знаходити компроміс. Тому що звертаються військові із проханням про створення інклюзивності міста, щоби вони могли комфортно пересуватися містом. Тому ми змушені робити це. На кожній сесії виділяємо багато коштів на підтримку ЗСУ. Можливо, просто Сергій Рудик не до кінця все знає", - зазначив мер.

Раніше у мерії відповіли, чи можуть повернути волонтерам приміщення у центрі Чернівців.
Минулого року Сергій Рудик також закликав владу тилових міст "протверезіти".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram