
Інтернет переповнений рецептами "чудодійних" домашніх масок. Вони здаються натуральними й безпечними, але часто можуть більше нашкодити, ніж допомогти.
РБК-Україна (проєкт Styler) повідомляє, що станеться з обличчя, якщо часто наносити домашні маски.
Мабуть, кожен пробував вдома зробити маски для обличчя або волосся з домашніх продуктів - йогурту, ягід, меду, вівсянки, огірка та лимона.
Жінок переконують у натуральності, доступності та відсутністю консервантів. Однак, такі маски мають безліч недоліків для шкіри.
Активні речовини не можуть проникнути в шкіру
За словами дерматолога Катерини Бакіко, шкіра - це природний бар’єр, що захищає нас від зовнішнього середовища. Протягом мільйонів років еволюції шкіра розвинула здатність не пропускати сторонні речовини, адже це могло б призвести до серйозних проблем.
Речовини з продуктів мають занадто великі молекули, щоб проникнути через шкірний бар’єр. Вони залишаються на поверхні, не впливаючи на роботу клітин і не насичуючи шкіру корисними речовинами.
Найкращий спосіб отримати користь від вітамінів і мікроелементів з продуктів - з’їсти їх. З їжею вони всмоктуються в кров і надходять до клітин шкіри зсередини.
Вітаміни в домашніх масках нестабільні та швидко руйнуються
Вітаміни в таких масках знаходяться в низьких концентраціях. Вони швидко окиснюються та втрачають свою ефективність. Навіть якщо концентрація була б достатньою, ці речовини все одно не проникнуть у шкіру.
"Маски для шкіри голови з цибулі, часнику чи перцю часто використовують для стимуляції кровообігу, сподіваючись прискорити ріст волосся. Насправді вони лише викликають подразнення та тимчасовий приплив крові, але не впливають на волосяні фолікули", - зазначила експерт.
Випадіння волосся зазвичай пов’язані з гормональними порушеннями, аутоімунними захворюваннями, внутрішніми хворобами, стресом або генетикою, а не з недостатнім кровообігом.
Крім того, неприємний запах після таких процедур може переслідувати вас надовго. Наукових доказів ефективності домашніх масок немає - жодне серйозне дослідження не підтвердило їхню здатність.
Косметика створюється за науковими принципами
Вчені та фармацевти роками працюють над тим, щоб зробити активні інгредієнти косметики ефективними та здатними проникати у шкіру. Тому деякі професійні засоби дорогі.
Компоненти проходять складний механізм синтезу, що дозволяє їм діяти глибше. Вони містять ефективні концентрації активних речовин, яких у натуральних продуктах просто немає.
Домашні маски можуть дати короткочасний ефект свіжості, але вони не покращують стан шкіри на клітинному рівні.
Якщо ви хочете справді ефективного догляду - вибирайте професійну косметику, розроблену з урахуванням наукових досліджень, правильної концентрації та стабільних форм активних речовин.
Натуральне не означає безпечне
Домашні маски можуть не лише не приносити користі, а й шкодити. Жовток, мед - ідеальне середовище для розмноження бактерій. Тоді як лимон та полуниця можуть викликати подразнення, підвищену чутливість до сонця та пігментацію.
Молочні продукти, олія, жир та мед можуть забивати пори й провокувати акне.
Маски з глини безпечні?
Глину часто використовують для очищення шкіри та лікування акне, але їх ефективність перебільшена. Вона зменшує жирність на момент застосування, але вона не лікує цю жирність і не робить так, щоб шкіра менше жирніла.
Вона може пересушувати шкіру, провокуючи ще більше вироблення шкірного жиру.
Також глина не має виражених протизапальних та антисептичних властивостей.
Зі скількох років можна наносити маски на обличчя
Маски для обличчя можна починати використовувати приблизно з 15 років, але все залежить від типу шкіри та її потреб.
Підліткова шкіра часто має схильність до жирності та акне. Підходять легкі очищувальні маски.
З 20 років можна:
вводити зволожувальні, заспокійливі маски, особливо після стресу чи активного очищення
також можливе точкове використання масок від висипань
важливо не використовувати антивікові засоби або занадто насичені формули
Головне правило: підбирати маски за типом шкіри, уникати алергенів та завжди робити патч-тест перед новим продуктом.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram