Що зробити з малиною навесні для рекордного врожаю

новини / Лайфхаки
466
0
Що зробити з малиною навесні для рекордного врожаю


Малина навесні прокидається, тягнеться до сонця, випускає нові пагони й готується до щедрого плодоношення. Але щоб ваші кущі порадували не жменькою ягід, а великим урожаєм, треба вчасно дати їм усе необхідне.

Про це пише РБК-Україна (проєкт Styler).



Весняна підживка малини

У квітні, коли малина прокидається й починає пускати молоді пагони, їй терміново потрібно поживне підживлення.

Найкращий варіант - комплексне добриво, наприклад, азофоска: дві сірникові коробки на кожен квадратний метр. Внести його потрібно в момент розпускання бруньок - просто розсипати міжряддями або по всій площі, якщо малина росте суцільною стрічкою.

Після цього обов’язково загорнути добриво граблями в землю, щоб не вивітрилося. Таке живлення допоможе малині наростити міцні стебла й пишне листя - без цього про врожай годі й мріяти.

Весняна обрізка малини

Ідеально обрізати малину восени, але якщо не встигли - беріть секатор у руки в квітні. Насамперед видаляємо всі дворічні пагони - вони вже плодоносили і тепер лише заважають. Їх легко впізнати за великою кількістю бічних гілочок.

Потім укоротіть верхівки однорічних пагонів на 10-20 см - це стимулює галуження, а саме на бічних гілочках з’являються квіти та ягоди. У травні ж починає активно рости молода поросль. Частину найпотужніших залиште - саме вони дадуть урожай наступного року, решту - без жалю вирізайте.

Скільки молодих пагонів залишити?

Не думайте, що чим більше пагонів - тим краще. Надлишок зелені лише виснажує кущ, а врожай знижується. Потрібно залишати лише сильні, життєздатні пагони, решта - під ніж.

Орієнтуйтесь на вік малинника:

на 2-й рік після посадки залишають 3-4 пагони

на 3-й - 5-6

на 4-й - 8-10,

з 5-го року - до 12

Так ви отримаєте і якісний урожай, і здоровий, не загущений кущ. Пам’ятайте: малина любить простір і світло, а не зарості джунглів.

Чи варто використовувати "народні" підживки?

Дріжджі, бананові шкірки, яєчна шкаралупа та інші кухонні залишки - не чарівна панацея для вашої малини. Користі з них - як кіт наплакав, а от шкоди може бути чимало. Такі відходи часто провокують гнилі, грибки та навіть навалу шкідників.

Якщо не хочете втратити врожай через сумнівні експерименти - не ризикуйте. Ефективність у таких методів майже нульова, а час, втрачений на них, може коштувати здоров’я малиннику. Краще одразу використовувати перевірені добрива і засоби захисту.

Як мульчувати малину

Весняне мульчування - це справжній подарунок для коріння. Органічна мульча (перегній, компост, біогумус, сіно або солома) затримує вологу, захищає ґрунт від перегріву й поступово живить рослини. Оптимальна товщина шару - 4-6 см.

Мульча також стримує бур’яни, які можуть забирати харчування в малини. Але головне - вона створює мікроклімат, у якому коріння почувається чудово. Тож якщо хочете, щоб малина не тільки вижила, а й дала щедрий урожай - не лінуйтеся замульчувати посадки.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм