В Україні назріває дефіцит популярного продукту: що буде з цінами

Новини України
578
0
В Україні назріває дефіцит популярного продукту: що буде з цінами


Наразі в Україні існує дефіцит якісних груш для зберігання. Ціни на фрукт продовжують зростати (160 грн/кг), а українським аграріям необхідно переглядати підходи до вирощування, зберігання та селекції фруктових культур. Про це розповів президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник в інтерв'ю SEEDS.



За його словами, проблема полягає не лише в недостатній кількості посадок груш, а й у зберіганні.

Він зауважив, що українські груші складно знайти в хорошій якості в будь-яку пору року, особливо в міжсезоння. Це відрізняє їх від європейських фруктів, які мають тривале зберігання завдяки правильній селекції та інфраструктурі сховищ.

"На сьогодні вартість груш у магазинах коливається в межах 120-160 гривень за кілограм. Проте навіть за таку ціну якість цих фруктів залишає бажати кращого", - наголосив експерт.

Він також додав, що зважаючи на труднощі з вирощуванням та зберіганням груш, фермери шукають альтернативні культури. Наприклад, останнім часом в Україні збільшуються площі під абрикосові сади, але це одна з найскладніших культур. Вона дуже чутлива до погодних умов, а заморозки можуть знищити врожай.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
"Є загроза моєму життю": волонтер із Чернівців поскаржився Зеленському і Малюку
Чи скоротять на Буковині комендантську годину: у Чернівецькій ОВА дали пояснення
"Впливала на рішення ВЛК": на Буковині силовики затримали депутатку міськради
На Буковині викрили батька та сина, які переправляли чоловіків за кордон
Може щось трапилося у школі: мати зниклої юної буковинки розповіла, що та спланувала втечу
160 тисяч гривень штрафу: проти ФК "Буковина" застосують серйозну санкцію
У Чернівцях рятувальники евакуювали 28 людей під час пожежі у багатоповерхівці
Затримання депутатки міськради та пожежа в багатоповерхівці: головні новини минулої доби
Надзвичайно потужна магнітна буря: науковці попередили, коли сильний спалах на Сонці спровокує значний геомагнітний шторм
У Чернівцях через ремонтні роботи тимчасово припинять водопостачання

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм