Ветеран розповів, як зберегти ментальне здоров’я під час війни

Новини Чернівців / гаряча тема
444
0
Ветеран розповів, як зберегти ментальне здоров’я під час війни

Дмитро БОБРОВ – ветеран війни, який допомагає впоратися зі стресом через медитацію. За кілька років до початку війни чоловік працював за кордоном. Війна застала його в Україні, коли він приїхав на лікування. Уже на другий день повномасштабного вторгнення чоловік пішов добровольцем на фронт. У 2023 році військовослужбовець отримав поранення під Бахмутом, після демобілізувався. Чоловік займається медитацією вже понад 30 років. Уперше провів її в "Гончаренко центрі", коли треба було зібрати кошти для потреб військових. Після повернення з війська почав регулярно вести такі практики.

Про це йдеться в публікації "МБ".



Як зберегти ментальне здоров’я на війні



Дмитро Бобров зазначає, що медитація – це про розуміння власного я.

"Навіть під час небезпеки є усвідомлення, що я – це не тіло. Тобто є розуміння, що щось може трапитися з ним, але не зі свідомістю", – пояснює він.

Ветеран зазначає, що в США медитація введена у війську як обов’язкова дисципліна.

"Там наголошують не лише на фізичному розвитку, а й на емоційному контролі. У них ранкова зарядка – це так само звично, як і навчання медитації. Я б хотів, щоб і в нас так було.

За словами Дмитра, майже всі військові мають посттравматичний синдром. Він виникає, коли людина перебуває в стані постійної небезпеки. Цей постійний стрес відкладається в її пам’яті. Тоді ми ніби застрягаємо в якомусь стані й подекуди навіть не можемо визначити подразників, які його зумовлюють. У цьому випадку медитація справді може допомогти.

Коли людина повертається з передової, це величезний психологічний розрив. Між цивільними та військовими – велика прірва. Інколи вона настільки глибока, що люди просто не знають, як спілкуватися", – каже Дмитро.

Він наголошує, що сьогодні місія суспільства – зробити все, щоб адаптація військовослужбовців відбулася успішно та комфортно.
Саме тому він почав вести медитації. Спершу вони називалися "Медитація як реабілітація". Ці практики були орієнтовані насамперед на військових, які повернулися з фронту, переселенців і рідних тих, хто зараз у полоні.

Як опанувати себе у стресовій ситуації



У стресових ситуаціях, щоб опанувати себе, Дмитро пропонує виконувати дихальні вправи. Найпоширеніша техніка – так зване дихання по квадрату.

"Ми вдихаємо на комфортний для нас проміжок часу, наприклад, на п’ять секунд. Потім на стільки ж затримуємо дихання, видихаємо і знову затримуємо. Якщо протягом двох хвилин дихати за такою схемою, то заспокоєння настане автоматично. Цю вправу використовують в американських військах спеціального призначення. Там, де військових навчають медитації та емоційного контролю, усе починається саме з такої вправи", – пояснює він.

У майбутньому Дмитро Бобров мріє відкрити власний центр з медитації, де надаватиме послуги ветеранам та усім, хто постраждав внаслідок російської агресії.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм