Фото: molbuk.ua
На території "радіоринку", що на вулиці Небесної Сотні в Чернівцях, підприємці демонтували старі торгові павільйони та одночасно облаштували нові.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 14 грудня, пише molbuk.ua
Як пояснили в мерії, це суперечить цільовому призначенню земельної ділянки, яка перебуває в постійному користуванні церковної парафії, що поряд.
"Цільове призначення ділянки – для будівництва та обслуговування будівель релігійних організацій. Утім, наразі там тривають дії, які суперечать цьому призначенню. У мерії вже двічі впродовж місяця скеровували попередження з вимогою зупинити порушення. Проте роботи й далі тривають", – йдеться у повідомленні міськради.
Тому днями працівники департаменту урбаністики та управління контролю за порядком і благоустроєм здійснили перевірку.
"Якщо порушення не будуть усунуті, постане питання про позбавлення права постійного користування земельною ділянкою на підставі статті 141 Земельного кодексу", – наголосили у міськраді.
"Ми – як одна родина"
Водночас самі підприємці "радіоринку" пояснюють, що перенесли кіоски з території міської землі на ділянку, передану в користування церкві. Зробили це з дозволу настоятеля храму. За це допомагають добудовувати церкву.
Зазначають, що були змушені перенести кілька десятків кіосків із території міста, тому що їм у мерії чітко сказали: тут будуть розширювати дорогу, тож треба звільнити ділянку.
"Побачивши проєкт, ми зрозуміли, що не варто зволікати, і оперативно почали демонтовувати кіоски з міської землі. Зрозуміло, робили це за власні кошти, – розповідає підприємець Артур. – Але постало питання: куди дітися тим десяткам підприємців, які залишилися без місця торгівлі? Тож вирішили попросити дозволу в церкви, що поряд, щоб дозволила нам тимчасово розташувати торговельні точки на території, яку взяла в користування в міста. Отець Борис пішов нам назустріч. Ми розчистили тут ділянку від старих складів і переносимо кіоски. Відповідно, теж робимо це за власний кошт. Виходить, тепер уже мерії не достатньо, щоби ми просто звільнити міську територію. Нас хочуть повністю звідси забрати".
Підприємці, які торгують на "радіоринку", а загалом їх більш як сотня, кажуть: якщо їх змусять звідси перебратися, то фактично залишать без засобів існування.
"Зараз дуже складні часи, усі намагаються вижити. Ми всіляко допомагаємо військовим, серед нас багато волонтерів. Забезпечуємо бійців мобільними телефонами, павербанками, ремонтуємо їм автомобілі, передаємо кошти. Більшість із нас працюють уже собі в мінус, залізли в борги. Ліквідація "радіоринку" для нас зараз означає залишитися без шматка хліба. Орендувати дорогі магазини немає змоги. Перебиратися десь на околицю міста – теж не варіант, бо хто туди буде приходити? Тут же нас усі знають. Люди ідуть з роботи – забігають щось купити, поремонтувати. Літнім людям дуже зручно сюди йти. Тут усе значно дешевше, ніж у магазинах.
Пенсіонерам робимо знижки, а військовим допомагаємо безкоштовно. У нас тут зібрані фахівці, які вміють усе ремонтувати й роблять це швидко. Якщо нас закриють, ми, як ті бджоли, розлетимося хто куди. А ми ж тут уже як одна родина", – кажуть.
"Шанхаю" тут не буде"
Підприємці наголошують: за власні кошти здійснюють благоустрій ринку, покращують зовнішній вигляд кіосків.
"Розуміємо, у мерії хочуть, щоб тут було гарно, а не, як хтось висловився, "шанхай". Ми над цим працюємо! Гляньте, он уже з боку вулиці Орлика вітрини гарні, всі однакові, – зауважують продавці.
Люди ходили до міського голови Романа Клічука. Розповіли, що він буцімто дав їм час до весни. А далі буде видно. Підприємці хвилюються, що з ними станеться далі. Водночас і церкві, яка їм пішла назустріч, не хочуть створювати проблеми, адже її можуть позбавити права користування міською землею.
"Ми потрапили між два вогні. Місту територію звільнили й попросилися у церкву. Тут нас прийняли, допомогли. Тепер влада тисне на церкву. Ми не хочемо, щоб у парафії були проблеми. Взагалі не маємо бажання ні з ким воювати, нам просто треба працювати. Сподіваємося, що нам підуть назустріч, хоча б відтермінують цей процес. Бо це все не на часі зараз. На часі допомагати хлопцям на фронті", – каже підприємець Артур.
Керівник управління порядку й контролю за благоустроєм міськради Юрій Зінченко зазначає, що працівники виїжджали на місце і встановили, що МАФи стоять без дозвільних документів, паспорта прив’язки. Наразі склали адмінматеріали та скерували на розгляд комісії.
Керівник департаменту урбаністики та архітектури міськради Андрій Тимофійчук пояснює, що над проблемою вже міркували як із підприємцями, так і з церквою.
"Ми обговорювали ситуацію з настоятелем церкви, який є представником користувача земельної ділянки цієї релігійної громади. Ця територія, на якій зараз розташовані МАФи, надавалася для потреб церкви. Зараз же, так розуміємо, ситуація вийшла з-під контролю і настоятеля храму. Відтак є порушення норм закону. Тому необхідно, щоби релігійна організація зважила на ці моменти, бо для неї це становить величезний ризик", – зазначив чиновник.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-12-2023, 16:22
0
10 867