Для того, щоб відбувся круглий стіл між владою і опозицією потрібно, аби влада виконала хоча б частину вимог. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив політолог Вадим Карасьов.
"Круглий стіл – це не барикади, тому влада не повинна дивитись на опозицію з-під щитів "Беркута", а опозиція не повинна дивитись на владу через щілини у барикадах. Формат круглого столу передбачає рівні сторони і людей в одному колі, однодумців", – вважає Карасьов.
За його словами, загальнонаціональний круглий стіл проводиться "не для того, щоб хтось когось переміг, а для того, щоб перемогла країна, щоб була вирішена гостра політична криза".
"Тому між владою, опозицією, представниками громадянського суспільства, церковними діячами, активістами потрібна рівність, яка забезпечується у тому числі й законом, не варто заганяти один одного у глухий кут. Зараз країні точно не потрібна ескалація конфлікту, адже мистецтво революції полягає й у тому, що є моменти, коли революція повинна зупинитися і трансформуватися в еволюцію", – наголошує політолог.
Проте для цього потрібно, аби влада виконала хоча б кілька вимог.
"Щоб були випущені люди із СІЗО, щоб політичні активісти не зазнавали утисків від силової машини влади. І щоб правоохоронна система захищала права громадян, у тому числі мітингувальників. Тим часом опозиція задля майбутнього України повинна розглядати владу не як суперника і тим більше не як ворога", – вважає Карасьов.
На його думку, зараз потрібно думати "не про ідею круглого столу, а про формування дорожньої карти в європейському демократичному напрямку".
12-12-2013, 18:07
0
1 278