Кінорежисер із Чернівців Дмитро Сухолиткий-Собчук презентував у київському Будинку кіно свою документальну стрічку "Красна Маланка", робота над якою тривала чотири роки.
Про це зі столиці передає кореспондент molbuk.ua
Перед показом фільму Дмитро розповів, що він та знімальна група фільму підтримують Євромайдан.
"У нас солідарність з тим, що відбувається у центрі Києва. Ми не хотіли відміняти те, до чого так багато йшли. Насправді, після прем’єри ми всі йдемо туди і всі завтра виходимо на марш", - сказав Дмитро.
"На жаль, маланкарі, які знімалися у цьому фільмі, не змогли приїхати до Києва. Матері не відпускали. Та й керівництво не хотіло брати на себе відповідальність за 50 людей, які відправляться в Київ", - розповів режисер.
Разом з тим, режисер розповів про те, що прем’єра стрічки відбудеться в кінотеатрах чи не усіх обласних центрів України - щотижня до списку міст, де відбудеться показ, додаються по кілька міст.
"Це дивна ситуація для документального кіно в історії національного прокату незалежної України. Документальне кіно ніколи не мало прецедентів виходу в прокат. Ми вирішили піти таким шляхом - не виходити такою гучною кампанією, а поступово охопити якусь кількість міст. Зрештою, фактично всю Україну. Дистрибюцією в нас займається компанія "Директорія-Кіно". І з кожним тижнем додаються по два-три міста. Скажімо, вчора Львів додався, а наступного тижня будуть Запоріжжя, Полтава і Рівне. Далі кіно передамо в кіноклуби. Пріоритет для нас - це глядач. Тому, ми з цим фільмом не їздимо заробляти"
"Красну Маланку" кияни сприйняли "на ура". Після перегляду 90-хвилинної стрічки глядачі довго аплодували.
Згодом режисер закликав усіх глядачів вийти на Євромайдан.
Нагадаємо, Дмитро Сухолиткий-Собчук нещодавно презентував фільм
"Красна Маланка" у селі Красноїльськ, де й відбувалися зйомки стрічки.
Про фільм"Красна маланка" - це 90-хвилинна стрічка, що веде долями жителів румунського села Красна (Красноїльськ). Вони готуються до свята Маланки. Для молодих хлопців – це своєрідний обряд. Маланка – карнавал, де кожен бере участь і має свою роль у химерному язичницькому дійстві.
Фільм складається з 5-ти новел. Впродовж фільму герої розкривають усі деталі та значення цієї події у їхньому житті. Народне карнавальне свято Маланки дає усвідомити єднання людини та природи, які у цих ритуалах стають одним цілим.
“Красну Маланку” починали знімати власним коштом. Пізніше держава вклала у стрічку 400 тисяч гривень.
8-12-2013, 00:59
0
4 327