У наукових колах Чернівців презентовано новий науковий журнал "Актуальні питання суспільних наук та історії медицини", який було засновано у 2014 році колективом кафедри суспільних наук та українознавства з нагоди 70-річчя Буковинського державного медичного університету. Про це повідомляється на сайті БДМУ.
Упродовж 2014-2015 рр. світ побачило 5 номерів журналу, але цього року відбулися суттєві зміни в статусі видання - зберігши свою стару назву, воно набуло нового змісту і нової ваги. У 2015 р. було укладено установчий договір між БДМУ і Сучавським університетом імені Штефана чел Маре про заснування та діяльність журналу як міжнародного. За спільною заявою двох ректорів до Міністерства юстиції України, видання пройшло державну перереєстрацію. Маючи двох співзасновників (БДМУ і Сучавский університет), журнал змінив свій статус з "вітчизняного" на "спільний українсько-румунський". За згодою сторін, окремі номери журналу будуть видаватися Сучавським університетом, і, відповідно, до складу редколегії ввійшли представники обидвох вишів.
Головним редактором журналу є ректор ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет", доктор медичних наук, проф. Т.М. Бойчук. Заступниками головного редактора є проректор з міжнародних відносин та іміджевої політики Сучавського університету Штефан Пуріч і завідувач кафедри суспільних наук та українознавства БДМУ, доктор історичних наук Мойсей А.А.
Зміни у статусі журналу також вплинули на склад редакційної колегії, до якої наразі входять 43 доктори наук, професори та академіки з 10 країн світу: Австрії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Польщі, Р. Молдови, Румунії, Сербії, України, Швейцарії. Серед них: академік Степан Павлюк (Україна); етнологи: Антоанета Олтяну (Румунія) та Єлізавета Квілінкова (Р. Молдова), історики: Зенон Когут (Канада), Поль Міртс (Нідерланди), філософ Дієго Санчес Меку (Іспанія), філологи: Пьотр Борек, Адам Фаловський (Польща); психологи та медики: Юзеф Підгурецькі (Польща), Альфред Пріца (Австрія), Герхард Дамманн (Швейцарія) та ін.
Станом на сьогодні журнал зареєстрований у таких відомих міжнародних наукометричних базах даних, як Index Copernicus International, Ulrichs Web-Global Serials Directory, індексований у бібліографічних базах даних Google Scholar, публікується у базі даних "Наукова періодика України" на сайті Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського. Іншими словами, зараз журнал представляє значний інтерес як наукове видання, де можуть друкуватися результати дисертаційних досліджень вчених зі всієї України з таких спеціальностей: "Історичні науки", "Філософія", "Психологія", "Мовознавство та літературознавство", "Історія медицини".
Аналізуючи склад авторів публікацій у перших 5-ти номерах журналу, потрібно відзначити, що серед них є не лише науковці вищих навчальних закладів Чернівецької області (БДМУ, ЧНУ ім. Ю. Федьковича, КНТЕУ) чи України (Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, Інституту народознавства НАНУ, Національного фармацевтичного університету, Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Ізмаїльського державного університету), але й європейських вишів: Університету Північного Іллінойсу (США), Опольського університету (Польща), Кишинівського державного університету медицини та фармації ім. Н. Тестеміцану (Р. Молдова). Відсоток статей, опублікованих іноземними мовами, у номерах журналу (англійською, французькою, російською) складає близько 20-25 %.
Періодичність журналу складає 4 номери у рік, що дозволяє всім бажаючим вчасно надрукувати результати своїх досліджень.
Із номерами журналу можна ознайомитись в електронному форматі на офіційному сайті видання - apsnim.bsmu.edu.ua
28-09-2015, 10:01
0
1 789