Буденецький завод мінеральних вод у Сторожинецькому районі славився тим, що тут розливали по пляшках одну з найкращих по складу мінеральну воду – “Буковинську”. Останніми роками підприємство переживало не найкращі часи.
Але зараз з’явилася людина, яка готова вкласти кошти у відновлення виробництва – це Думітру Морхан, інвестор з Румунії, який має українські коріння, повідомляє storozhynets.info. Зараз на території заводу повним ходом йде робота – ремонтуються цехи, проводиться благоустрій території, утеплюються приміщення, встановлюються нові вікна та двері, замінюється обладнання.
Думітру Морхан:
“Ви знаєте, дуже жаль, що ніхто не робить продукцію, не займається виробництвом.
Маю в Румунії три фабрики – дві, які перероблять майже 100 тис. літрів молока на день та фабрику по переробці м’яса площею майже 27 га. Це вдалося зробити з залученням європейських інвестицій 50/50, а всього я витратив біля 15 млн. І тепер думаю, що хочу зробити тут. Бачу, що стан всього катастрофічний – і доріг, і інфраструктури. Сторожинець близько до Румунії, ми сусіди. Треба залучати кошти з тієї сторони і розвивати тут виробництво. Адже у нас також було колись так, але з реформами все змінилося – маємо дороги, маємо фабрики. Коли бачу, що у вас 1000 гривень зарплата чи пенсія – це дуже важко. У вас дуже добра вода, можна розвивати пивоварні, робити ресторани тут. Я весь свій бізнес зробив в Румунії, а тепер радий, що я є наполовину українець.
Я прийшов в Україну ще в 2011 році і бачу, що тут є гарні серйозні люди, з якими можна працювати. Маю тільки один інтерес – це робити продукцію, тому що бачу, що ніхто не хоче починати виробництво тут. Виробництво, виготовлення продукції – це дуже важливо.
Я маю всю техніку для заводу, лінія вся готова. Залишилося тільки перевести на цей бік. Трохи важко з документами. І у нас так було 25 років тому. Але думаю, що Бог поможе, і буде все добре...
Думаю, що за 2 місяці завод буде працювати та ми зможемо забезпечити роботою 200-250 людей. Не можемо нічого зараз конкретно сказати, тому що готуємо документи, повністю все офіційно, щоб не мали проблем. Штрафи великі. Хочу, щоб люди мали де працювати і заробляти...
Назву води залишимо ту ж саму. Можливо, трохи змінимо дизайн. Але “Буковинська” – залишаємо. Люди звикли до цієї синьої етикетки і вони хочуть цю воду побачити. Взагалі плануємо запустити склопляшку, адже хімічний склад води на 90% схожий з “Боржомі”. У нас є висновки з лабораторії в Одесі, підтверджені всі дослідження.”
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.