Нещодавно на Закарпатті у двох дітей – 4-х років і 10-ти місяців мав місце гострий в’ялий параліч, котрий референс-лабораторія ВООЗ підтвердила як такий, що пов`язаний з вірусом поліомієліту. Таким чином, Україна опинилася серед країн із високим ризиком епідемії поліомієліту.
Як повідомляють у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької ОДА, станом на 01.09.2015 в області бракує вакцин від цього захворювання. Крім того, рівень провакцинованих дітей від поліомієліту є недостатнім.
- Якщо з 2011 по 2014 роки буковинці були щеплені від поліомієліту на 60%, то протягом останнього року внаслідок недопостачання необхідних імунобіологічних препаратів діти до 3-х років прищеплені лише на 30-35%. За даними на кінець липня 2015 року, повний комплекс щеплень, в тому числі від поліомієліту, отримали лише 15% дітей першого року життя. При цьому, є ще нещеплені попередніх років. Аби покращити ситуацію щодо вакцинопрофілактики поліомієліту в області, наразі інтенсивно використовуємо залишки вакцин з минулих років та отриману в червні поточного року вакцину "Пентаксим", у якій міститься інактивована поліомієлітна вакцина. Нею зараз щеплюють усіх дітей першого року життя, які не були вакциновані взагалі. У такий спосіб плануємо отримати бодай 75% напруженість імунітету щодо цього захворювання у якомога більшої кількості дітей. Враховуючи те, що перша вакцинація дає напруженість імунітету близько 75%, друга – понад 80%, третя – близько 95%, щеплених від поліомієліту дітей хоча б один раз поки що не вакцинуємо, а віддаємо пріоритет тим, хто взагалі не щеплений, - пояснює заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА – начальник управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марія Поліщук. – План вакцинації на 2015 рік в області був складений ще на початку року. Однак МОЗ України розпочало збір заявок щодо потреби регіонів у медикаментах та вакцинах за Державними програмами тільки три тижні тому. Таким чином, після проведення тендерних процедур, у Чернівецькій області вакцина може з`явитися не раніше кінця жовтня-початку листопада.
Фахівець також відзначає, що навіть якщо темпи надходження вакцини від поліомієліту прискорять, аби провести імунізацію всіх дітей, знадобиться чимало часу.
- Вакцинація – це складний процес, тривалий у часі. У зв’язку із необхідністю дотримання інтервалів між щепленнями, який не можна порушувати, отримавши першу вакцинацію, до прикладу, сьогодні, наступну не можна отримувати вже через тиждень, а лише через місяць або інший термін, як вказано в інструкції до імунобіологічного препарату. До того ж, для проведення щеплення, дитина повинна бути повністю здоровою. Тож аби щільними темпами вакцинувати всіх, хто цього потребує згідно Календаря, потрібно щонайменше півроку, - відзначає М. Поліщук. - Оскільки Закарпатська область знаходиться зовсім поряд, існують ризики занесення інфекції носіями, які не маніфестують захворювання. Сподіваємось, що ВООЗ зможе придбати для України оральну вакцину від поліомієліту. А фахівці на місцях зможуть забезпечити в обов`язковому порядку імунізацію всіх дітей віком до трьох-шести років (дворазово з інтервалом 1 місяць). Це єдине, що може унеможливити розповсюдження захворювання на поліомієліт.
8-09-2015, 10:52
0
1 037