До 85-річчя від дня народження Миколи Бідняка у художньому музеї Чернівців відкрили виставку його робіт.
Все своє життя Микола Бідняк працював на Україну і малював її, не будучи на Батьківщині. У його роботах найбільший акцент ставиться на сакральних темах, хоча крім іконон малював і натюрморти, і портрети.
- Це дійсно титан українського іконопису другої половини XX століття. Це людина-легенда. Українство в ньому було закладено генетично, - каже дружина митця Марія, - в його роботах - вся історія українського народу. Оригінали його робіт розкидані по всьому світі. Його картини виконані у різних стилях, різними методами. На перший погляд навіть не віриться, що всі вони належать одному і тому ж авторові, - продовжує дружина митця.
Пані Марія видала книжку, в якій представлено більше 500 кольорових робіт Миколи Бідняка. За популяизацію і збереження його творчості міський голова і представники відділу культури нагородили пані Марію почесними грамотами.
У Ленківцях збиралися встановити пам`ятник відомому у всьому світі митцю.
"Я візьму на себе зобов`язення зробити все можливе, щоб всі жителі Ленківців знали про коріння Миколи Бідняка. Також, ми постараємося заохотити встановлення погруддя митця", - запевняє заступник начальника управління культури Тетяна Шарагова.
Питання про встановлення пам`ятника відомому митцю розглядатимуть і в Чернівцях.
Виставку робіт Миколи Бідняка можна побачити у Чернівецькому художньому музеї до 20 вересня.
ДовідкаМикола Бідняк — живописець з канадської української діаспори, графік, художник-монументаліст створив сотні полотен. У 1964 році став членом Світової асоціації митців, що малюють вустами чи ногами.
Микола Бідняк народився 1 лютого 1930 р. у м. Торонто (Канада). У 1936–1950 жив в Україні та в інших європейських країнах. Батько Миколи у 1923 переселився в Канаду з буковинського села Ленківці (нині Кельменецького р-ну Чернівецької області).
1937 Микола Бідняк поїхав до батькових родичів на Буковину. У п'ятнадцять років внаслідок вибуху міни, там утратив обидві руки. Працюючи по 16—18 годин на день, малюючи картини вустами у повен зріст, Микола Бідняк створив понад 3,5 тисячі робіт.
Довгий час він жив у Канаді.
Бідняк працював у малярстві, графіці, у релігійному станковому та монументальному живописі.
У 1994 році виставка Бідняка експонувалася у Львові, Івано-Франківську, в 1995, 2000 рр. — Києві.
Помер Бідняк Микола Петрович 28 грудня 2000 року у Львові.
19-08-2015, 20:11
0
2 834