Набув чинності закон, який пом’якшує покарання бізнесу за борги

Новини Чернівців
1 774
0
Закон України від 17.07.2015 р. № 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків" передбачає цілу низку змін, покликаних спростити роботу підприємців. Про основні розповідає начальник Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Миколи Загарюка.

- Хочу звернути увагу, що закон було опубліковано в "Голосі України" 12 серпня, а більшість норм наберуть чинності з 1 вересня цього року (крім однієї).

Починаючи з 1 вересня безнадійною у податковому обліку визнається не будь-яка заборгованість, а лише та, яка не перевищує 365400 грн та є простроченою понад 180 днів. Також не потрібно збільшувати фінрезультат до оподаткування понад суму резерву сумнівних боргів, якщо заборгованість фізичної або юридичної особи є простроченою і не погашена внаслідок недостатності майна зазначеної особи, за умови що дії щодо примусового стягнення майна боржника не привели до повного погашення заборгованості.

З 13 серпня набирає чинності норма, згідно якої вартісну межу для основних засобів підвищено з 2500 до 6000 грн. Але варто звернути увагу, що новий вартісний критерій у 6000 грн застосовуватиметься при визнанні активу ОЗ у податковому обліку лише за умови введення його в експлуатацію після набрання чинності цим законом.

Платники податків матимуть можливість подавати і доповнення до декларацій в електронному вигляді, причому у довільній формі.

Удвічі зменшився граничний термін для подання декларацій поштою. Раніше поштою можна було відправити декларації не пізніше ніж за 10 днів, тепер за п’ять до граничного терміну подання.

Повноваження з надання узагальнюючих податкових консультацій тепер передано Міністерству фінансів, яке проводитиме періодичне узагальнення індивідуальних податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків, створюватиме на їх базі УПК, які затверджуватиме наказом і оприлюднюватиме, у т. ч. на офіційному веб-сайті Мінфіну, протягом 5 календарних днів з дати затвердження.

Окрім того, платники податків тепер можуть оскаржити до суду не тільки отриману індивідуальну податкову консультацію, але й узагальнюючу.
Думаю, що платники належним чином оцінять норму цього закону, що передбачає тимчасове (до 31 грудня 2016 року включно) звільнення від штрафів. Таку можливість отримають платники з обсягом доходів до 20 млн. грн., які своєчасно та без оскарження повідомлень – рішень сплатять нараховані податкові зобов’язання.

Також платникам податків дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання протягом 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати.

Окрім того, контролюючим органам заборонено використовувати акт перевірки в якості підстави для висновків щодо взаємовідносин платника податків з контрагентами, якщо платнику податків за результатами складання акта не вручено податкове повідомлення-рішення. Це сприятиме реалізації права платника податків на оскарження рішення контролюючого органу.

Закон запроваджує загальний порядок прийняття контролюючими органами податкових повідомлень-рішень у разі наявності кримінального провадження. Це дозволить платнику податків, не чекаючи закінчення досудового розслідування по кримінальному провадженню, здійснювати оскарження прийнятих рішень за результатами перевірки в межах адміністративної юрисдикції, яка є спеціалізованою в податкових спорах.

Конкретизовано вимоги до змісту наказу про проведення перевірки, копія якого пред'являється платникові. Завдяки цьому платнику буде зрозуміло, з якою метою вона проводиться, і чи має вона законні підстави.

Цим законом запроваджується для бізнесу ще чимало новацій.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
11:40
Трамп заявив, що не полетить у Москву 9 травня
11:18
Проводили технічні роботи: на Буковині горів один із обʼєктів критичної інфраструктури
10:59
Дієтологи назвали чотири продукти, якими можна заспокоїти нерви
10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм