Фотограф довів, що новини про Асамблею румунів Буковини - фальшивка

Новини Чернівців / топ новини
8 010
0
Фотограф довів, що новини про Асамблею румунів Буковини - фальшивка

Фотограф із Чернівців Микола Гавка технічно довів, що дві новини про Асамблею румунів Буковини, першоджерелом яких є сайт "Новороссия 24", і які поширили ряд сайтів, є пропагандистською фальшивкою.

Про це повідомляє mobuk.ua

В Інтернеті продовжується масове поширення провокативної та фейкової інформації про створення так званої "Асамблеї румунів Буковини", яка під час свого засідання нібито вимагала автономії румунів у Чернівецькій області.

Читайте також: Кремль хоче створити "пояс дезінформації": в зоні ризику - Буковина, - експерт

Перша інформаційна хвиля з поширенням такої інформації розпочалась минулого тижня. Тоді, нагадаємо, маловідомий сайт nr24.org ("Новороссия – 24") оприлюднив публікацію із заголовком "В Черновцах создали Ассамблею румын Буковины".

Варто зауважити, що чимало українських видань (в тому числі – й буковинських), не перевіряючи правдивість цієї публікації, продублювали цей матеріал.

Однак румунські діячі, які працюють у Чернівцях та в області, підтвердили, що це – фейк.

Зокрема голова товариства румунської культури імені Міхая Емінеску Василь Бику в коментарі molbuk.ua заявив, що такої події в Чернівцях взагалі не було, а названі в публікації активісти виявилися вигаданими персонажами.

Читайте також: "Румунське питання" на Буковині піднімає кремлівська пропаганда, - історик

"Якби така подія в Чернівцях відбулася, я би знав про це одним із перших", - сказав він, додавши, що названих у статті активістів взагалі не існує в природі.

"Скажімо, прізвище "делегата асамблеї" Доріни Кіртоаке дуже співзвучне з прізвищем мера Кишинева Доріна Кіртоаке", - додав Василь Бику.

А ось у четвер, 30 липня в Інтернеті розпочалась друга інформаційна хвиля провокативних публікацій, що стосуються "румунського питання" на Буковині.

Згадане пропагандистське видання "Новороссия - 24" опублікувало ще один матеріал під назвою "Ассамблея Румын Буковины потребовала автономии для своего края". В статті вже йдеться про те, що делегація так званої "Асамблеї" звертається до президента і головних посадовців України й Румунії з проханням про створення "Буковинської румунської автономії у складі України".

Провокативна інформація активно розбіглася по мережі: так, журналісти molbuk.ua нарахували щонайменше 11 посилань на українські сайти, які розтиражували цю фейкову новину. При чому, поширили її навіть такі відомі сайти, як "Корреспондент" чи "Аргументи і факти в Україні".

Фотограф з Чернівців Микола ГАВКА розповів molbuk.ua, як він впіймав на брехні авторів згаданих фейкових публікацій.

Коли на сайті-першоджерелі фейку nr24.org з’явилася перша провокативна публікація зі світлинами людей, які є начебто "делегатами" згаданої асамблеї, фотограф засумнівався в її правдивості та вирішив проаналізувати текст і фото.

Микола Гавка за допомогою ресурсу Jeffrey Exif Viewer, який встановлює усі властивості та деталі JPEG-файлів, з’ясував, що дата створення фотографії людей на тлі банера "Асамблея румунів Буковини" - 19 липня 2015 року.

Фотограф довів, що новини про Асамблею румунів Буковини - фальшивка


Натомість у тексті публікації йдеться про те, що так звана асамблея засідала в Чернівцях 27 липня.

Фотограф довів, що новини про Асамблею румунів Буковини - фальшивка


"Після цього я написав листа на пошту, що зазначена у розділі "Контакти" на цьому сайті. Запитав, чому вони брешуть, і навів їм свої докази того, що ця інформація є брехливою. Однак вони просто видалили цю публікацію", - розповів М. Гавка.

"Цим хлопцям для фальсифікації фотографій треба ще багато мамалиги з’їсти", - жартує фотограф.

А ось світлини, що опубліковані в другій новині - про так звану асамблею та начебто їхнє звернення до президентів двох країн – як з’ясувалося, були створені уже 26 липня.

Фотограф довів, що новини про Асамблею румунів Буковини - фальшивка


Щоправда, в останній новині пропагандистського видання не вказується дата зібрання міфічної організації.

Очевидно, світлини до провокативних новин були створені зовсім не у Чернівцях, і, можливо, навіть не на території Буковини. Найімовірніша версія - за кремлівськими інструкціями, в якомусь "нейтральному місці" провокатори орендували залу для фотосесії "делегації Асамблеї румунів Буковини".
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

07:00
Погода на Буковині 2 квітня
02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм