Чернівецька область пасе задніх за результатами ЗНО. Так Буковина на другому місці за кількістю шкіл, в яких 10 і більше випускників не перейшли поріг "склав/не склав" за тест з української мови та літератури. Також Буковина показала найгірші результати ЗНО з математики. Про це в інтерв’ю DT.UA розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
— Чи багато абітурієнтів не отримають сертифікат з української мови та літератури?
— Уточнюю. Вони не отримають сертифікат, тому що не подолали поріг "склав/не склав" Це — 22 тис. 610 осіб, або 8,9% від загальної кількості тих, хто складав цей тест. Хочу зазначити, що якби експертна комісія не знизила поріг, то ця кількість становила б 35 тис. 634 особи. Саме стільки абітурієнтів, на думку кваліфікованих експертів, не мають мінімально необхідного рівня знань з української мови та літератури. Але навіть після зниження порогового бала загальні результати цього тесту невтішні. Маємо 472 загальноосвітніх навчальних заклади, в яких 10 і більше випускників не перейшли поріг "склав/не склав". Є навчальні заклади, у яких його перейшли лише близько 5 осіб. Найбільше таких шкіл у Закарпатській області (24%). Друге місце тримає Чернівецька область (майже 20%). Хочу нагадати, що ще два роки тому в Чернівецькій області було чи не найбільше медалістів в Україні.
У Рівненській та Івано-Франківській областях в 11% шкіл є по 10 і більше учнів, які не пройшли поріг "склав/не склав". У Перегінській школі №2 Рожнятівського району Івано-Франківської області не змогли продемонструвати мінімального обсягу знань і не пройшли поріг аж 26 випускників. Школа №328 м. Києва — 30 осіб не подолали поріг. Житомирська область, Володарськ-Волинська гімназія — 19 осіб не перейшли поріг. Це ж гімназія, туди, напевно, відбирають дітей?
— Учні яких регіонів найкраще склали ЗНО з української мови і літератури?
— Київ, Київська, Волинська, Черкаська, Чернігівська, Донецька області.
— Чи вже відомо, скільки медалістів "зрізалося" через те, що один випускний іспит (українська мова і література) складали не в школі, а в центрах тестування?
— Ми аналізуватимемо це питання. Крім того, думаю, будуть медалісти, які, наприклад, успішно склали українську мову, але мають дуже низькі результати тестування з інших предметів.
— Як склали нинішнього року тестування з математики? Торішні результати були невтішні.
— Результати з математики занадто невтішні. Нинішнього року, на думку експертів, тест із математики був чи не найлегшим за всі роки ЗНО. Але 24% абітурієнтів не змогли розв'язати 10 дуже простеньких задач і, відповідно, не перейшли поріг. На мою думку, це скандал. Максимально можливу кількість балів набрали лише 684 особи зі 105 тис. У тесті з математики була й відкрита частина, де треба було написати власний розв'язок. 32% тих, хто складав математику, отримали за цю частину нуль балів Найгірші результати з математики у Чернівецькій, Херсонській, Кіровоградській, Полтавській областях. Найкращі — Київ, Львівська, Харківська області.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.