У Чернівцях побільшало магазинів і торгових місць, де ціни на цінниках вказані у валюті. Так одяг, взуття, парфумерія, косметика, продукти харчування коштують 13, 28, 32, 47.
Продавці все частіше позначають ціни у валюті. Втім у якій саме – доларах чи євро, потрібно уточнювати. Скажімо, косметику, харчі – у єврах, а одяг і взуття – у доларах. Іноді навпаки. Це залежить від країни, звідки товар приїхав.
Так, в одному і з магазинів центру міста цінники на одязі з 295-465 перетворилися на 13-28. На столі продавця стоять дві таблички. На одній написано: "Станом на 14.05 курс долара 23 гривні". Внизу прізвище та великий підпис. Інша повідомляла, що "розрахунок лише у гривнях".
- У нас все офіційно, - пояснила продавець. – У нас є калькулятор і курс долара на сьогодні, встановлений банком. Ми вранці отримуємо з банку інформацію про курс долара, за підписом і печаткою.
- Для покупця жодних незручностей. Якщо людина хоче знати скільки коштує річ, ми відразу їй порахуємо. Ось сукня за 27 доларів за курсом 23 гривні коштує 621 гривні. Що потрібно все запитуйте, все пояснимо. У нас товар угорський, закуповуємо у валюті, тому і ціни так позначили. Ви ж бачите, що робиться з гривнею.
Водночас, інспектори зі служби захисту прав споживачів пояснили, що валютні ціни – є грубим порушенням закону та нехтування правами споживачів.
- Позначати цінники у валюті в Україні заборонено, - наголошує Надія КУТИНІНА, в.о. начальника інспекції з питань захисту споживачів у Чернівецькій області. - Це вже не перший приклад певного свавілля на споживчому ринку, який спостерігаємо. Адже останні кілька місяців діє мораторій на перевірки бізнесу. Жодна із контролюючих організацій крім фіскальної служби не проводить планових чи позапланових перевірок.
За словами Н.Кутиніної, валютні ціни згідно із законом можуть трактуватися як недостовірна, недоступна і несвоєчасна інформація для споживача. За таке порушення підприємець може отримати штрафні санкції у сумі 30 відсотків від вартості товару.
15-05-2015, 12:52
0
2 202