RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Художники-переселенці відкрили майстерню в Чернівцях (ФОТО)
Художники-переселенці відкрили майстерню в Чернівцях (ФОТО)
Художники-переселенці відкрили майстерню в Чернівцях (ФОТО)
Художники-переселенці відкрили майстерню в Чернівцях (ФОТО)
Художники-переселенці відкрили майстерню в Чернівцях (ФОТО)
Художники-переселенці відкрили майстерню в Чернівцях (ФОТО)

До Чернівців влітку минулого року Ірина приїхала з Сєвєродонецька, а Олена з Альоною – із Луганська. Всі троє – художниці, але раніше, коли ще жили на Донбасі, ніколи не зустрічалися, хоча заочно знали одна одну.

Познайомилися вони вже у Чернівцях. Зійшлися майстрині не стільки як переселенці, скільки як творчі люди. Перед тим кілька місяців вони самотужки облаштовувалися, намагалися стати на ноги. Втративши на Донбасі все – житло, робоче місце, друзів, вони мріяли про одне і те ж – свою майстерню. Ірина ЗІНІК – художник із цікавої та дуже давньої художньої техніки – енкаустики (малювання воском та праскою).

Олена ФЕДОСОВА – мама з Альоною ТІМОХІНОЮ – донькою – вільні художники. Працюють з деревом, керамікою, пишуть олією на полотні й виготовляють милі фантастично-казкові фігурки. Самі про себе кажуть, що вони творять те, що хочуть. У творчості використовують найрізноманітніші матеріали та художні техніки.

Думки та мрії про майстерню постійно були з нами. Коли випадково на мистецькому заході хтось із нас промовив вголос слова "художник" та "майстерня", ми вирішили об’єднатися, – розповідають майстрині. – Відтак почали шукати приміщення, щоб зручно було і нам, і майбутнім відвідувачам. Знайти його нам допомогли добрі люди.

Допомогли незнайомі люди

– Загалом, відколи ми опинилися у Чернівцях, нас оточували дуже різні люди. Та стільки приємних та безкорисливо доброчинних ще, напевно, не було ніколи. Багато разів за ці місяці, відколи ми в Чернівцях, нам пропонували різноманітну допомогу, – нахвалюють жінки чернівчан у "свіженькій" новій художній майстерні.

– Ми дуже вдячні всім чернівчанам і не відмовляємося від допомоги. Так і з цим приміщенням, з нашою новою майстернею, нам допомогли взагалі незнайомі люди. Вони запитали, що нам як переселенцям потрібно. Ми відповіли, що мріємо про майстерню. Відтак, нам не лише знайшли, але й оплатили цей офіс за три місяці, – розповідає Ірина.

Розташувалися художниці в офісному центрі Будинку офіцерів. Кімната досить зручна, з ремонтом, облаштована. Видно, що тут мешкають творчі люди. На стінах висить чимало творів – від дитячої тематики до фантастично-абстрактної. Два столи з художніми інструментами – олівці, віск, дерев’яні заготовки, керамічні дзвоники, праска, папір, магнітики, тканинні іграшки.
Звертаю увагу на гамак.

Це наше творче місце, ми тут обдумуємо наступний витвір. У гамаку дуже зручно і затишно. Він допомагає творити. Сюди ще притягнемо крісло-гойдалку, – сміються художниці.

Із Луганська погрожують

Наразі творчі навчання ще не стартували, але невдовзі майстрині прийматимуть перших охочих. Художниці запрошують усіх небайдужих до мистецтва на майстер-класи. Це досить зручно: людина приходить до майстра з порожніми руками, ні про матеріали, ні про що інше не хвилюється. Все, що потрібно, отримує тут. Майстрині допомагають, показують, навчають. Людина самотужки творить і йде з майстерні з готовою роботою.

– Це дуже важливо – не лише показати готову роботу, але й дати можливість людині реально, практично доторкнутися до мистецтва. Бо часом люди не усвідомлюють і не завжди спроможні оцінити працю художника, доки самі не візьмуть пензель чи олівець у руки, – пояснює молода художниця Альона.

Я змалечку почуваюся художником, все життя творю безперервно. Раніше працювала більш-менш над серйозними творами. А зараз, у 40 років, чомусь зовсім не хочеться серйозного. Я почала малювати котиків, – усміхається Олена. – Це і веселіше для нас, і люди легко сприймають чудернацьких котів.

Тримісячна Єва, доня Альони, також тут, у візочку, час від часу подає голосок. Разом із немовлям, котиками та гамаком у майстерні відчувається приємна, затишна, але все ж робоча атмосфера.

У нас і у Луганську була студія, де ми працювали. Там ми мали все для роботи і творчості. Що поробиш – втратили. Там насправді нам було би складно жити і творити. Бо наше луганське оточення – сусіди, клієнти і навіть колишні друзі – зараз стали відвертими недругами. Багато з наших тамтешніх знайомих із самого початку стали прихильниками так званої Новоросії. Вони і зараз її підтримують. Люди зі зброєю, ополченці для них – це визволителі. Ми і у Луганську були прихильниками українського. Раніше це ще якось сприймалося. Зараз же нам деякі люди з нашого оточення вже відкрито погрожують. Пишуть листи, повідомлення у соціальних мережах про те, щоб ми навіть і не думали повертатися. Бо там нам життя не буде. "Ви – зрадники республіки. Навіть не думайте повертатися", – пишуть нам. Але ми і не збираємося. Ми не жалкуємо що переїхали до Чернівців. Навпаки, вважаємо це дуже позитивним етапом у нашому творчому житті. Це стало поштовхом до нашого росту і розвитку. (Ліна НАГІРНЯК)
Редактор: Igor
1-05-2015, 12:33
Коментарів 0 Переглядів 2 929

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.