Схоже, що до того моменту, коли в Україні набере чинності 10-літня заборона на експорт української деревини, то вивозити за кордон вже буде нічого.
Як пише видання "Обозреватель", на залізничному вузлі в Чернівцях стоять численні склади, навантажені необробленим лісок-кругляком.
За інформацією місцевої влади в Чернівцях, має місце лише транзит деревини через територію України, який проходить саме через залізничний вузол в Чернівцях, і куди нібито звозяться склади зі всієї країни. З неофіційних джерел стало відомо, що після прийняття Верховною Радою 10-річного мораторію на експорт лісу активізувалося контрабандне вивезення деревини за кордон, так як офіційно заборона вступає в силу лише з 1 січня 2016 року.
"Обозреватель" вже надіслав інформаційні запити у відповідні державні органи з метою отримання офіційної інформації з даного питання.
Як повідомлялося, у четвер, 9 квітня, депутати прийняли закон, якийзабороняє строком на 10 років експорт лісоматеріалів і пиломатеріалівв необробленому вигляді за кордон.
Документ передбачає, що для всіх порід лісу мораторій вступає в силу з 1 січня 2016 року, а для сосни – тільки з 1 січня 2017 року.
Згідно з законом, експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів, крім вищевказаних, допускається за наявності сертифіката походження, порядок видачі яких регулюється Кабміном.
Крім того, запроваджується електронний перелік виданих сертифікатів походження, який розміщений Державного агентства лісових ресурсів.
Нагадаємо, у свій час масовий вивіз деревини в необробленому вигляді за межі України призвів до штучного дефіциту цієї сировини на внутрішньому ринку, а невиправданого підняття цін на аукціонах з продажу деревини. Наслідком такої ситуації стала втрата конкурентоспроможності українськими деревообробними компаніями на європейському і світовому ринках.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.