До кінця 2015 року буковинські газовики планують інвестувати в газові мережі краю 16 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Чернівцігаз".
Головними статтями видатків інвестиційної програми ПАТ "Чернівцігаз" протягом останніх років залишається капітальний ремонт та заміна аварійних газопроводів, а також застарілого газорегуляторного обладнання. Адже головною причиною виникнення аварійних ситуацій та чималих виробничо-технологічних втрат газу під час його транспортування є саме зношеність мереж.
"З різних об’єктивних причин стан газових мереж в Україні, а відповідно і в нашому регіоні залишає бажати кращого. Сьогодні ці мережі потребують чималих капіталовкладень. Якщо говорити безпосередньо про Чернівецьку область, то це сотні мільйонів гривень. На жаль держава не має ресурсу для відповідних інвестицій і всі капіталовкладення в останні роки здійснюються в рамках інвестиційної програми нашого підприємства" - наголошує Голова правління ПАТ "Чернівцігаз" Віктор Горда.
"Строк експлуатації значної частини газорозподільних мереж області нараховує вже декілька десятків років. Очевидно, що такі газопроводи потребують капітального ремонту, а досить часто й повної заміни. Як правило, ми замінюємо старі металеві газопроводи на сучасні поліпропіленові, які мають кращі характеристики зносостійкості та еластичності. Також використовуємо найсучасніше обладнання при заміні ГРП та ШРП, що суттєво підвищує ККД під час експлуатації" - зазначає Головний інженер ПАТ "Чернівцігаз" Василь Гончар.
Для підвищення рівня безпеки експлуатації газотранспортної системи ПАТ "Чернівцігаз" розпочало впровадження новітніх технологій діагностики мереж. Протягом 2012-2014 років підприємство закупило ряд високочутливих передових лазерних витокошукачів RMLD, які дають змогу знаходити витоки газу на відстані до 30 метрів, в тому числі і на підземних газопроводах. Використання цих приладів дозволяє більш ефективно виявляти та ліквідовувати витоки газу, що значно зменшує рівень виробничо-технологічних втрат блакитного палива На закупівлю таких приладів було витрачено 1 млн. 582 тис. грн.
Газове господарство запровадило сучасну систему дистанційного оперативного контролю за роботою обладнання на газорегуляторних пунктах. Дана система дозволяє проводити постійний моніторинг технологічних параметрів та суттєво підвищує безпеку та надійність експлуатації газових мереж. На даний момент встановлено 24 комплекти системи телеметрії на 21 газорегуляторному пункті. Їхня загальна вартість складає 1 млн. 584 тис. грн.
27-03-2015, 14:12
0
1 442