Шість сотень сортів фіалок привезли до Чернівців колекціонери з Тернополя. Побачити квіткову красу є нагода у виставковій залі Чернівецького обласного краєзнавчого музею до 22 березня.
... У виставковому залі під яскравим світлом настільних ламп – сотні горщиків із різнобарвними фіалками. Над кожним горщиком видніється таблиця з романтичною назвою сорту, наприклад: "Лондонський світанок", "Ніжний лотос", "Біла півонія". У місті виставка фіалок відбувається вже втретє, але таку кількість їхніх сортів є нагода побачити вперше.
– У моїй колекції – більше 500 сортів фіалок, – розповідає колекціонерка Наталія ЛОТОЦЬКА. – Їх я зібрала за п’ять років. Усі фіалки сортові, їх у магазинах не знайдеш. Адже на ринках та в магазинах найчастіше продають промислові сорти, які не є настільки особливими.
Пані Наталія пригадує, що її захоплення розпочалося з однієї непримітної фіалки. Коли ж дізналася, що буває тисячі різноманітних сортів і кожен вражає красою, задумалася про власну колекцію. Нині її оселя уся вкрита фіалками, а ще у будинку є окрема кімната для зберігання фіалок.
– Серед такої великої кількості сортів є у мене особливо улюблені, – розповідає Наталія Лотоцька. – Ці сорти по-справжньому полонили моє серце. Наприклад, сорт "Блакитний туман": у цієї фіалки квіти мають біле з блакитним забарвлення. Або ж сорт "Герцогиня" з ніжними рожевими квітами. Найцікавіше спостерігати за тим, якими квітами потішить новий сорт фіалки у моїй колекції.
Колекціонери запевняють, що фіалка залишається найпопулярнішою прикрасою дому серед рослин. Більше того, у догляді фіалка не є вибагливою. Головне – не класти рослину під пряме сонячне світло й помірно підливати її по мірі висихання глини.
На виставці можна не лише любуватися фіалками, але й придбати рідкісні сорти. Вартість листочків – від 15 гривень, розсади – 30-35 гривень, доросла фіалка коштує приблизно 100 гривень, мініатюрна – від 60 гривень.
19-03-2015, 14:46
0
3 912