Про потребу демократизувати механізм участі громадян у вирішенні нагальних питань життя міста міський голова Олексій Каспрук заявив на відкритті регіонального Форуму розвитку громадянського суспільства "Культура миру: єдність у різноманітності". З цією метою міський голова ініціює внесення змін до Статуту територіальної громади Чернівців. Про це повідомляє прес-служба міської ради.
Для розробки і опрацювання таких змін, організації обговорення їх з громадою створюється робоча група, до участі у роботі якої запрошено експертів громадянського суспільства. План роботи цієї групи обговорено на зустрічі секретаря міської ради Ярослава Кушнірика з керівником програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максимом Лацибою.
Напрацьовані зміни до Статуту територіальної громади Чернівців планується винести на обговорення чернівчан вже у травні цього року. Зокрема, передбачається значно спростити процедуру проведення громадських слухань та загальних зборів громади, а також реалізації права на місцеву ініціативу.
"Будь-який громадянин Чернівців зможе вносити проекти рішень на розгляд міської ради напряму, зібравши певну кількість підписів і без участі депутатів. Такі зміни у Статуті міста сприятимуть ефективнішій децентралізації влади. Адже важливо передати із центру на місця не лише владу і гроші, а й посилити громадський контроль" – зазначив експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба, який дав згоду у складі робочої групи попрацювати над змінами до Статуту територіальної громади Чернівців.
Передбачається також запропонувати дієвий порядок проведення консультацій з громадськістю. Довідково. Статут територіальної громади м. Чернівців затверджений сесією міської ради в грудні 2002 року.
Чернівці були одним із перших міст України, який прийняло цей важливий для громади документ. У Статуті громади визначається механізм участі мешканців у процесі прийняття рішень на місцевому рівні.
Окрім того, у Чернівцях діють окремі положення про порядок створення органів самоорганізації населення, проведення громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, працюють майже два десятка консультативно-дорадчих органів, у тому числі Громадська рада при виконавчому комітеті міської ради