До кінця року, відповідно до показників затверджених Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), планується встановити у домогосподарствах буковинців 1 605 лічильників. Витрати на їх встановлення складуть 2 мільйони 343 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Чернівцігаз".
Станом на 1 березня 2015 року 226 620 домогосподарств в Чернівецькій області використовують природний газ. Серед них 196 883 домогосподарств або 86,88% оснащені лічильниками газу. За рівнем забезпечення житлового фонду приладами обліку газу Буковина посідає 5 місце серед областей України.
Протягом 2011 – 1014 років в Чернівецькій області у відповідності до державної Програми безкоштовного оснащення житлового фонду приладами обліку газу, що фінансується коштами інвестиційної програми ПАТ "Чернівцігаз", було встановлено майже 5 000 лічильників.
Для повного забезпечення обліку газу в домогосподарствах Чернівецької області необхідно встановити ще 29 тис. 737 лічильників, вартість яких складає приблизно 60 млн. грн. відповідно до цін, що діють станом на початок березня 2015 року.
"Забезпечення побутових споживачів газовими лічильниками відкриє шлях до подальшого розвитку газової галузі нашої країни. По-перше, це дозволить визначити реальний баланс надходження та розподілу газу. По-друге, повний облік є обов’язковою умовою на шляху інтеграції України у Європейське енергетичне співтовариство. Цілком очевидно, що для швидкого та ефективного виконання цієї умови державі необхідно залучити додаткові ресурси, адже коштів закладених сьогодні для встановлення безкоштовних лічильників в інвестпрограмах газових підприємств - недостатньо" - зазначив Головний інженер ПАТ "Чернівцігаз" Василь Гончар.
Газівники кажуть, що для виходу з ситуації, що склалась, існує 2 шляхи. Перший, полягає в суттєвому корегуванні інвестпрограм газорозподільних підприємств на 2015 рік в частині збільшення фінансування Програми безкоштовного встановлення лічильників газу споживачам та забезпечення відповідного фінансування в наступні роки. Другий – це залучення державою додаткових фінансових ресурсів та механізмів, в тому числі кредитних та грантових коштів.
12-03-2015, 13:16
0
1 942