Податковий компроміс з податківцями Буковини додав бюджету понад 279 тис. грн. Про це повідомляє прес - служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області.
На кінець лютого цього року, згідно з процедурою застосування податкового компромісу до фіскальної служби в Чернівецькій області надійшло 14 заяв. Серед яких, 8 заяв від юридичних осіб – підприємств та одного підприємця.
Компроміс досягнуто по всіх заявах та прийнято 14 рішень щодо застосування процедури податкового компромісу, 5 рішень з податку на прибуток та 9 – з податку на додану вартість. Про це поінформував громадськість заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.
Відповідно до поданих розрахунків, сплаті до бюджету підлягає 374,4 тис. грн. (податку на додану вартість 195,3 тис. грн. та 179,1 тис. грн. податку на прибуток). Із них до державного бюджету вже сплачено 279,2 тис. грн.
У Головному управлінні ДФС Буковини роз’яснюють, що податковий компроміс, з урахуванням строків давності, відповідно до вимог Податкового кодексу, застосовується до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року, та поширюється виключно на податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість незалежно від того, проводилися перевірки контролюючих органів чи ні за такі періоди. При застосуванні процедури податкового компромісу платник сплачує 5 відсотків від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому, інші 95 відсотків такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
"Ми розраховуємо, що бізнес зголоситься на таку добровільну акцію і самостійно заявить про суми недоплачених податків. Оскільки, це вигідно як державі так і підприємництву. Найперше, що дуже важливо – детінізація бізнесу шляхом процедури податкового компромісу це додаткові надходженння до бюджету. І друге, що не менш актуально – це можливість продовжувати свою підприємницьку діяльність без остраху перед аудитом, тобто в правовому полі" – підкреслив Іван Матіос.
Також, у відомстві наголошують, що відповідно до ухваленого закону, загальний термін, впродовж якого платник може прийняти рішення про застосування процедури податкового компромісу (подання уточнюючого розрахунку або заяви), складає 90 календарних днів з дня набрання чинності цим законом, тобто скористатися процедурою можна не пізніше 16 квітня 2015року.
27-02-2015, 17:11
0
1 739