Шкільне приладдя, стародруки, підручники та графіка XIX-XX століття представлені на виставці "Скарби писемності" в Чернівецькому художньому музеї. Експозицію, присвячену Дню української писемності та мови, можна оглянути до 5 грудня.
За словами організатора виставки Лариси Курущак, такий захід проводять уже втретє – щорічно напередодні 9 листопада. Саме у цей день відзначають День української писемності та мови.
На цьогорічній виставці представлені твори не лише з фондів музею, а й з приватних збірок місцевих художників та колекціонерів. Окремі матеріали - з громадського музею історії освіти Чернівців.
Стараннями художника Ореста Криворучка та Івана Балана відвідувачі виставки можуть побачити екслібриси – мальовані від руки книжні знаки, та іншу графіку, присвячену темі писемності. Пристрасний збирач старожитностей Іван Снігур вразив колекцією старих, але чудом збережених фото, календарів, підручників, посібників, документів кінця XIX століття, які існують чи не в єдиному екземплярі. Прикрасою виставки стало старовинне шкільне приладдя та портрети сподвижників розвитку української мови, в більшості виконані невідомими художниками.
Серед експонатів - "Читанка для шкіл народних" та "Буквар" Омеляна Поповича, "Співи і співаночки для українських діточок" Юрія Федьковича, "Осьмогласник", "Псалтирь XVIII століття", "Регулямін порядку і карности для середніх шкіл Буковини".
Виставку, присвячену розвитку писемності та мови, показуватимуть в обласному художньому музеї протягом місяця. Серед обов’язкових екскурсій – ознайомлення з експонатами учнів чернівецьких шкіл.
5-11-2014, 19:45
0
1 667