Закон про очищення влади надрукований 15 жовтня і вступає в дію 16 жовтня. З точки зору закону люстрація або очищення отримала правові засади. Про це на прес-конференції розповів перший заступник голови Чернівецької обласної ради
Ярослав Курко.
- У кінці вересня було проведене соціологічне дослідження в області і ми отримали результати, які свідчать, що економічним становищем області більшість буковинців незадоволена, а довіра до влади не дуже висока і найнижчі позиції займають міліція, прокуратура і суди, - розповів Ярослав Курко. - 67% опитаних вважають, що громадський тиск здатен очистити владу від корупціонерів та інших аморальних людей. Лише третина відповіла - "ні". Ось такі настрої людей.
Закон пише, що метою очищення влади є "недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, дією або бездіяльністю здійснювали заходи, які сприяли і були спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини". Водночас залишаються до нього чимало питань. Так важливий момент містить пункт 10: Заходи з очищення влади здійснюються щодо інших посадових і службових осіб, крім виборних посад органів державної влади і місцевого самоврядування. Тобто керівники рад під люстрацію не підпадають.
До закону також не потрапив цілий ряд посад в охороні здоров’я, освіті, де зловживання дуже поширені, тож закон ще треба вдосконалювати, вважає Я.Курко.
Ярослав Курко також нагадав, що за відсутності закону про люстрацію в Україні та у нас на Буковині проводилася народна люстрація. Вона проходила поза правовим полем і зачепила керівників у сферах охорони здоров’я і освіти. Деякі з них висвітлювалися в ЗМІ, деякі ні.
16-10-2014, 14:14
0
2 056