У Чернівецькій області Департаментом екології та туризму за сприяння Федерації спортивного туризму здійснено апробацію спелеологічного маршруту "Печери Буковини". Як розповіли у Департаменті, крім знаменитої "Попелюшки" спелеотур включає також печери "Буковинка", яка знаходиться на відстані 1,5 км неподалік від с. Стальнівці Новоселицького району, а також "Чорнопотоцька", "Піонерка", "Баламутівська", "Буковинка", "Гострі Говди", "Мартинівка", "Фуштейка" на Заставнівщині.
Печера "Буковинка" є однією з найбільших печер Буковини. Вона була виявлена чернівецькими спелеологами в лютому 1976 року в стінці кинутого гіпсового кар'єру. На сьогоднішній день існують дві печери: Буковинка-1 та Буковинка-2. Печери мають окремі входи, свої ходи, але пов'язані між собою гідродинамічно, оскільки відносяться до одного карстового масиву. Печера "Буковинка" є триповерховим лабіринтом, довжина якого більше 5 км. Нижній поверх повністю затоплений. Середній поверх - основний, середня ширина 2-3 м, висота 1,5-5 м. Саме тут вперше на Буковині були знайдені сталактити.
Печера охороняється законом як геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення.
Група в складі представників Департаменту екології та туризму, інструкторів Федерації спортивного туризму та запрошених на апробацію даного маршруту туристів з різних куточків області (на фото), мали можливість побачити туристичний маршрут печерою "Оптимістична".
Печера "Оптимістична" відноситься до карстових печер, вона є геологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення. Печера розташована неподалік с. Королівка Борщівського району Тернопільської області. Довжина лабіринтів в печері складає більше 250 км.
Печера "Оптимістична" занесена до Книги рекордів Гінеса, як найдовша печера Європи (понад 200 км), найдовша серед гіпсових печер світу і друга печера в світі за загальною довжиною печерних ходів, поступаючись лише печерній системі Флінт-Мамонтова в США.
Печера стала відома з 1966 року. Вона унікальна своїми кристалами та озерами. Цікаві чергування високих просторих залів та вузьких ходів, які пересікаються.
Відділ з питань туризму Департаменту екології та туризму рекомендує для розробки та втілення в життя нові екскурсійні спелеотуристичні маршрути неймовірно красивими куточками нашого рідного краю представникам туристичної сфери та, відповідно, за підтримки висококваліфікованих підготовлених фахівців Федерації спортивного туризму в Чернівецькій області.
16-10-2014, 13:09
0
5 143