Екскурсії для підлітків до музею макропрепаратів започаткували в Чернівцях. Їм показують ушкоджені органи людського тіла для боротьби зі шкідливими звичками.
- Йде соціально-просвітницька акція. Для профілактики боротьби тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії та надлишкової ваги, а власне ожиріння у дітей підліткового віку проводимо екскурсії у музеї, - каже асистент кафедри патологічної анатомії БДМУ Андрій Попович. - Чим більше підлітків це побачать, побачать які зміни дійсно можуть виникнути з їхнім тілом, тим більше учнів будуть боротися зі шкідливими звичками.
В асортименті музею макропрепаратів кафедри патологічної анатомії Буковинського державного медуніверситету — близько півтори тисячі експонатів. Це людські органи, пошкоджені різними хворобами. Серед експонатів і ембріони, серед яких, для прикладу, сіамські близнюки. Усі вони знаходяться у скляних баночках.
- Ці органи дуже старі, - розповідає А. Попович. - Оскільки наш музей - один з найстаріший музеїв макропрепаратів в Україні. Він один із декількох, які вціліли під час Другої світової війни. Забор органів виконувався під час розтину. Найцікавіші екземпляри ті, які були доставлені на початку і всередині ХХ століття. Тут є також експонати, яким більше ста років. Вони зберігаються в нас з кінця ХІХ століття. Всі ці органи — з певними патологічними процесами, які розвивалися у людей.
- Я вже для себе давно вирішив, що я не буду палити, а тепер я в цьому лиш переконався зайвий раз, - розповів під час екскурсії учень Чернівецької гімназії №2 Станіслав Гуменюк. - Страшно дивитися на ці органи, але попри те, хочеться ще деяким людям це показати. Привести їх сюди і показати, що з ними може бути, якщо й надалі зловживатимуть шкідливими звичками.
29-09-2014, 16:02
0
2 637