У Путильському районі на полонині Минти відбулася виїзна нарада з питань розвитку галузі вівчарства в Чернівецькій області та підсумки літування худоби на полонинах Путильського району.
Про це повідомляє прес-служба ОДА.
На нараді розглянули питання перспективи розвитку галузі вівчарства Чернівецької області та особливості селекційно-племінної роботи, розведення овець в гірських умовах, збільшення виробництва продукції вівчарства, вирішення проблем переробки.
Слід зазначити, що за даними річного звіту станом на 1.01.2014 року у Чернівецькій області в усіх категоріях господарств утримувалось 51048 гол. овець що на 0,6 % більше до минулого року, з них в сільськогосподарських підприємствах 6299 гол, в господарствах населення 44749 голів (+2,7 % до минулого року).
За минулий рік всіма категоріями господарств вироблено 151 тонну вовни, що на 0,6 % більше до минулого року, сільськогосподарськими підприємствами 17 тонн, господарствами населення 134 тонни. Сільськогосподарськими підприємствами вироблено 154 тонни овечого молока, отримано 4788 гол. ягнят. На 100 маток, які були на початок року, отримано 91 ягня.
У тому числі у всіх категоріях господарств Путильського району утримується 5451 гол. овець, що на 1,3% більше у порівняння до минулого року, з них в сільськогосподарських підприємствах 575 гол. (+ 13,2 % до мин. року) , в господарствах населення 4876 гол. що на рівні минулого року. (+2,7 % до минулого року). За минулий рік сільськогосподарськими підприємствами Путильщини вироблено 20,0 тонн овечого молока, отримано 349 ягнят та більше тонни вовни.
Науковцями Буковинського інституту ведеться робота з виведення української гірсько-карпатської породи овець, яка характеризується доброю пристосованістю до вологого клімату Карпат, використанню високогірних пасовищ (полонин), невибагливість до кормів, стійкості до інвазійних захворювань.
За підсумками наради за багаторічну сумлінну працю, високі досягнення у галузі вівчарства було відмічено кращих керівників фермерських господарств, вівчарів та організаторів полонин.