Жодного вчителя не прийняли торік на роботу в області. Через це серед фахівців, які планують працевлаштуватися в школу, утворилася довжелезна черга. Першочергове завдання — скоротити цю чергу.
- 2013-2014 навчальний рік минув без вакансій для вчителів, - розповів начальник відділу кадрової роботи департаменту освіти ОДА Віктор Немеш. - У нас, навпаки, черги. Мусимо щось робити з тим, аби працевлаштовувати молодих спеціалістів. Проте чергу нинішнього року вдасться лише скоротити.
На цей час вчителі планують літні відпустки. У департаменті сподіваються, що дехто, окрім заяви про відпустку, напише ще й заяву на звільнення.
- Деякі вчителі, які наблизилися до пенсійного віку, можливо, напишуть заяви на відпустки з подальшим звільненням, - каже заступник директора департаменту освіти ОДА Богдан Потурнак. - І вже десь на кінець липня будемо мати інформацію про наявність вакансій педагогічних працівників у закладах освіти області.
Окрім того, у школах та районних відділах освіти проводитимуть роз’яснювальну роботу серед учителів пенсійного віку. Їх проситимуть іти на пенсію або ж ділитися викладацькими годинами.
- Один із напрямків роботи — омолоджування колективів, - зазначив Богдан Потурнак. - Але є чинне законодавство, яке ми не в праві порушувати. Ми розуміємо людей, які працюють, перебуваючи на пенсії. Це один бік справи. А інший бік — той, що ми розуміємо і молодих спеціалістів, які мають такі самі права на роботу, як і люди, які вже на пенсії. Тому будемо просити педагогів пенсійного віку, щоб уступалися молодим, ділилися досвідом та годинами.
За словами Б. Потурнака, відповідну пропозицію направлятимуть також на розгляд Верховної Ради. "Ми будемо направляти таку пропозицію у Верховну Раду, - зауважив чиновник. - Оскільки людина, яка все життя в освіті — вона виснажена, вона не може настільки віддаватися роботі, як молодий спеціаліст".
26-06-2014, 20:28
0
2 554