У Кіцмані десяток людей, які назвалися "активістами Майдану", погрожували редактору районної газети "Вільне життя" Ользі Кулько та вимагали від неї заяви на звільнення з роботи.
Про це йдеться у заяві Чернівецького обласного осередку Незалежної медіа-профспілки України.
"Певні деструктивні елементи, прикриваючись Майданом та Українською Революцією, намагаються використати демократичні зміни, які відбуваються у нашій державі, на догоду своїм меркантильним інтересам", - йдеться у повідомленні.
"Так, до Медіа-профспілки звернулася головна редакторка Кіцманської районної газети "Вільне життя" Ольга Кулько. За її словами, представники ГО "Майдан" грубо втручаються у редакційну політику та у процес підготовки журналістських матеріалів.
8 квітня 2014 року дванадцятеро осіб, які назвалися "активістами Майдану", викликали журналістку до кабінету голови райради, висловлювали претензії до тону висвітлення в очолюваній нею газеті районних подій, вимагали заяви на звільнення з роботи, погрожували викинути її з вікна і спалити її хату, провести її разом з автором неугодної публікації "коридором ганьби", - пише НМПУ.
"Висловлюємо категоричне обурення протизаконними діями, спрямованими проти нашої колеги. Вважаємо неприпустимими особисті погрози журналістам за їх професійну діяльність. Вимагаємо від громадськості адекватного і цивілізованого реагування на дії журналістів, які працюють в рамках чинного законодавства, навіть якщо комусь їх діяльність не до вподоби", - йдеться у заяві.
"Звісно, система державних засобів масової інформації потребує реформування, а дії деяких представників професії – правової оцінки. Але ініціювати ці процеси мають інститути громадянського суспільства, а не представники структур з невизначеним статусом, які здобуту демократію подекуди розуміють як вседозволеність. Закликаємо активістів спрямувати свій громадянський запал на боротьбу зі справжніми ворогами демократії, а не з журналістами. Надто – з представниками районних комунальних ЗМІ, які з останніх сил намагаються бути вірними професії і використати всі можливості, аби не подавати інформацію однобоко і на догоду співзасновникам. Нагадуємо, що зараз будь-які подібні дії стосовно журналістів, у тому числі примусові кадрові зміни, чинне законодавство трактує як тиск на ЗМІ у передвиборчий період. А закиди щодо змісту публікацій розцінюємо як прямі спроби запровадження цензури. Вимагаємо від правоохоронних органів та структур самооборони відповідного реагування на факти перешкоджання журналістській діяльності будь-якими особами, незалежно від їхньої партійної приналежності", - заявляє Незалежна медіа-профспілка.
"Зрештою, вимагаємо від районної влади зупинити тиск на редакцію і головного редактора, а найкраще – вийти з співзасновників комунального ЗМІ і надалі співпрацювати з цією чи будь-якими іншими газетами на комерційних умовах. Тоді газета служитиме тому, кому й має – читачеві, а не владі чи вулиці, і впливати на неї зможе кожен – своєю гривнею, купивши чи не купивши газету в кіоску, передплативши чи не передплативши її через пошту. Запевняємо, що медіа-профспілка жорстко реагуватиме на всі факти перешкоджання журналістській діяльності, надаватиме членам НМПУ правову підтримку та поширюватиме інформацію про противників свободи слова серед широких кіл громадськості", - йдеться у заяві.
9-04-2014, 10:25
0
3 203