Приїжджати потягом до Києва чернівчани зможуть на дві години швидше. А ще транспортники планують збільшити кількість вагонів.
Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua
Квитки на потяг "Чернівці-Київ" можна купити лише до 19 листопада. Після цієї дати їх у касах залізничного вокзалу не продають. Пасажирам пояснюють, що на них чекає зміна руху потягу, а більше жодних деталей.
- Сьогодні квитки на Київ на 20 листопада не купити. Можливо, це зможете зробити завтра, пояснює чергова вокзалу. - Що буде далі не знаємо. Чекаємо телефонограми з дня на день, як буде рухатися потяг. - Планується, що він їхатиме через Молдову.
12 листопада стало відомо, що підписано протокол про внесення змін до Угоди між урядом України і урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту. Голова облради Михайло Гайнічеру брав участь у підписанні угоди.
Що змінить для залізничків та пасажирів фірмового потягу "Чернівці-Київ", ми запитали у Михайла Гайнічеру.
- Після того, як угода набуде чинності в Україні, буде можливість спрямувати потяг "Чернівці-Київ" через територію Молдови без процедур прикордонного та митного огляду, - пояснює голова обласної ради. - Відповідно до угоди, без митного та прикордонного огляду проїжджатимуть потяги, які формуються в Одеській області та на півдні Молдови. Це спростить рух вантажних потягів України та Молдови. Також дасть можливість доставляти вантажі у молдовський порт на Дунаї. Досі всі потяги проходили прикордонний і митний контроль.
У Молдови теж є зацікавленість пустити потяг "Кишинів-Тараклія" транзитом через Одеську область.
-Потяг "Чернівці-Київ" буде рухатися за маршрутом Чернівці-Новоселиця-Мамалига. Потім перетинатиме кордон Молдови. Там такий рельєф, що кордон перетинається чотири рази. Потім потяг виходить на станцію Ларга біля Кельменців. Це дозволить користуватися сполученням зі столицею і жителям Кельменецького та Сокирянського районів. Далі до Кам’янця-Подільського, Хмельницького і виходить на Київ, - пояснює Михайло Гайнічеру рух потягу. - Це скоротить часу проїзду потягом на дві години.
Сьогодні поїзд йде до Тернополя і Хмельницького загалом 300 кілометрів. Тепер буде йти до Хмельницького 180 кілометрів. Це був екскурсійний поїзд, який робив гак 120 кілометрів. Окрім того, рельєф до Чорткова не дозволяв, щоби у складі потяга було більше, ніж 11 вагонів. Зараз допускається до 16 вагонів. Міністр інфраструктури Володимир Козак заявив, що на початку буде плюс три вагони. А якщо буде завантаженість потягу, то додадуть ще один.
У Молдові угода вже набула чинності. В Україні вона має пройти ще тривалий бюрократичний шлях - погодження сімома міністерствами та відомствами. Після цього постановою уряду буде направлена для ратифікації Верховною Радою.
- Перший заступник міністра транспорту Володимир Корнієнко мені обіцяв, що процедура погодження в міністерствах і винесення на Кабмін буде швидкою, - каже Михайло Гайнічеру. - А ось як там буде у Верховній Раді, не знаю. Будемо просити депутатів-буковинців долучитися до того, що угоди швидше ухвалили.
Довідка Потяг "Чернівці-Київ" їздив через Молдову до 2002 року. Потім почали здійснювати митні та прикордонні процедури. В’їзд на територію Молдови - за закордонним паспортом. Але не всі громадяни, які їхали до Києва, мали із собою закордонні паспорти. Щоби спростити митні процедури потяг довелося пустити в об’їзд через Тернопіль.
14-11-2013, 11:26
0
7 622