За рік на Буковині відбулася революція в сільській медицині. Нині у сільських родинах є сімейні лікарі, які опікуються здоров’ям усіх членів родини. Про це повідомив
Ігор ШКРОБАНЕЦЬ, директор департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення ОДА на прес-конференції 21 жовтня.
- У сільській місцевості створено центр первинної медико-санітарної амбулаторії. До складу якого входять всі амбулаторії та ФАПи – він має профілактичне направлення. Має окремий бюджет, керівників тощо. Вже зараз ми відійшли від педіатрів та терапевтів. Сімейна медицина дуже споріднена з цими напрямками медицини, - сказав.
Реформою медичної галузі в області, як і в усій країні, прагнуть запровадити таку систему, яка існує вже багато років у розвинутих країнах. Де лікарям більше платять за підопічних здорових людей. Але до цього ще далеко. Наразі триває лише підготовчий період до початку реорганізації медичної галузі.
- Сьогодні пацієнти не задоволені послугами медпрацівників, а медики не задоволені умовами праці. Досі ми жили при дещо зміненій системі охорони здоров’я, яка була створена ще за радянських часів. Ми прагнемо створити таку систему, яка би базувалася на за обґрунтованими науково-доказовими принципами на економічній основі. Як у цивілізованому світі де багаті платять за бідних, а здорові за хворих, - сказав І.Шкробанець.
- Через 5-7 років побачимо реальні зміни у системі охорони здоров’я. Нині триває підготовчий період до реорганізації медицини. За її результатами пілотних проектів будуть вноситися зміни у законодавство.
22-10-2013, 09:40
0
1 444