Триста кілометрів Карпатами туристи зможуть подолати на машині за 12 годин. А наступного року їх возитимуть на квадроциклах.
Новий туристичний маршрут Карпатами розробили департамент екології та туризму ОДА разом із Національним природним парком "Черемоський".
- Я сам проїхав цей маршрут на День незалежності й був вражений побаченим, – розповів директор департаменту екології та туризму ОДА Борис БАГЛЕЙ. – Є дуже багато людей, які хочуть побачити Карпати у їх природній красі, без особливого комфорту. Ми розуміємо, що не отримаємо великих прибутків. Зате отримаємо величезну рекламу. Бо той, хто пройде новим маршрутом, розкаже про це своїм знайомим, які теж захочуть приїхати.
Довжина маршруту – майже 300 кілометрів. Починається він у Селятині – найбільшому сільському населеному пункті Путильщини. Сюди можна добратися власним транспортом або маршрутним автобусом.
- Людей зустрінуть, поселять у будиночки, – запевнив Борис Баглей. – Далі туристи їхатимуть бортовим УАЗом, в якому поміщається 11 осіб. Екскурсії проводитимуть досвідчені інструктори. Виїжджатимуть о 09.00, а повертатимуться десь о 21.00. Харчування теж входить у вартість маршруту. Перша зупинка у селі Шепіт, де знаходиться дерев’яна церква ХVIII століття, побудована без жодного цвяха. Тут також є цікавий шестиметровий водоспад "Гук сучавський". Далі маршрут проляже до гори Томнатик, яка в народі відома, як Памир. Вона друга за величиною в Буковинських Карпатах. Тут залишилися куполоподібні споруди від колишньої військової бази. За часів Союзу це був секретний об’єкт. Тут можна буде розкласти вогнище, приготувати їсти. Вівчарі, які випасають на горі овець, пригостять туристів декількома видами сиру та бринзи. Охочі зможуть самі подоїти овець, взяти участь у виготовленні сиру, назбирати лікарських трав та ягід.
По хребту Чорний Діл туристи піднімуться до хуторів Сарата та Перкалаба. Тут дві гірські річки утворюють Білий Черемош, по якому раніше сплавляли ліс. Це можна побачити у фільмі з участю Івана Миколайчука "Тіні забутих предків". "На хуторі Перкалаба є наш офіс, де охочі зможуть зупинитися на довше і переночувати, – говорить пан Борис. – Ми зможемо забезпечити підняття на найвищу вершину Буковинських Карпат Яровицю, висота якої – понад півтори тисячі метрів. На цьому хуторі є водоспад із цілющою мінеральною водою, дуже цікаві гірські річечки. Мандрівники також побувають на озері "Буковинське око", яке знаходиться на висоті тисяча метрів над рівнем моря. Після цього вони повернуться до Селятина".
- Наступного року плануємо придбати п’ять-шість квадроциклів і возити на них туристів по цьому маршруту, – розповів Борис Баглей. – Національний парк "Черемоський" хоче також відновити колишню фауну. Плануємо зробити тут великий вольєр на 80 гектарів для відновлення популяції благородного оленя, щоби пізніше випустити його на природу. Це також притягне туристів, які захочуть побачити на власні очі цих красивих тварин. Хочемо також облагородити всі природні пам’ятки – водоспади, джерела, урочища, зробити їх доступнішими для мандрівників.
Фото надане департаментом екології та туризму ОДА
2-09-2013, 14:49
0
3 142