Надходження екологічного податку подвоїлися. Протягом семи місяців цього року чернівецькі платники податків перерахували до зведеного бюджету 657 тисяч гривень екологічного податку, що на 261,1 тисяч гривень, або у 1,66 рази більше, ніж минулоріч. Про це повідомляє molbuk.ua інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях.
Надходження збільшилися зокрема й за рахунок платників податків, які не знали, що повинні його сплачувати, а податківці їм нагадали. Вони кажуть, що в Чернівцях доволі поширене явище, коли розпочинаючи власну справу підприємці не здогадуються про існування такого податку. Відповідно і про його сплату.
У Податковому кодексі визначено, що стаціонарне джерело забруднення – це підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.
Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися лише після отримання дозволу (ст. 11 Закону України від 16.10.1992 р. № 2707 – ХІІ "Про охорону атмосферного повітря").
Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами – це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям і громадянам – підприємцям експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини.
У разі утворення забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря при згорянні палива (газу, метану тощо) котлом – колонкою, або газовою плиткою, платником екологічного податку за викиди стаціонарним джерелом забруднення є власник автономної системи опалення (котла), який використовується в приміщенні.
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що екологічний податок – основне джерело фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.
14-08-2013, 19:23
0
1 868