До Чернівців підтримати телеканал ТВА приїхали народні депутати від ОО "Батьківщина" Микола Федорук та Андрій Шевченко.
- Позавчора я мав розмову з паном Бєловим, представником Чернівецької філії РРТ і гендиректором Держтелерадіо Любов'ю Годнюк, - каже народний депутат Микола Федорук, - кожен виклав свою версію. Зі сказаного я зрозумів, що йде "гра в футбол". Одні кивають на інших. А все робиться для того, щоби знищити канал ТВА. Пройшло два дні, але досі нічого не робиться. Це свідчить про те, що чиновники і обласна влада опустилися нижче плінтуса. Не маю великої любові до каналу ТВА, враховуючи попередню виборчу кампанію. Але свобода слова є дорожчою.
До Чернівців приїхав і депутат Верховної ради від "Батьківщини" Андрій Шевченко. Він зазначив, що конфлікт вийшов за рамки Чернівців і набув всеукраїнського масштабу.
- Верхом цинізму і неповаги до власного міста приносити цей канал в жертву якимось особистим образам чи політичному інтересу, - каже перший заступник голови комітету з прав людини Андрій Шевченко, - вже є очевидним, що на рівні Чернівців цей конфлікт вирішити неможливо. Місцева влада робить усе можливе, щоби знищити цей телеканал. Говорячи про місцеву владу, не хотів би поспішати з висновками і називати конкретні імена. Але з того, що ми чуємо, очевидно, що та роль, яку відіграє керівництво облдержадміністрації, не допомагає громаді, а шкодить їй та свободі слова. Історія починалась як конфлікт між власниками. Але коли сьогодні говорять, що це бізнес-конфлікт, то це не правда. Історію також подають, як партійний конфлікт. Це - теж не правда. Сьогодні очевидно, що це громадянський конфлікт. Конфлікт між тими громадянами, які хочуть жити по-закону і тими, хто звик жити "по-бєспрєдєлу". Це конфлікт між журналістами, які хочуть займатися своєю роботою і владою, яка боїться журналістів. і боїться світла.
Ми плануємо вислухати всі сторони, пройтися по всіх кабінетах і вже сьогодні добитися конкретних рішень, які допоможуть повернути канал в ефір.
У Києві багато хто чекатиме, що покаже сьогоднішній день. Наші колеги по-парламенту чекають відповіді, що далі робити з цією історією. Спілкувався з Миколою Томенком, який нині є головою парламентського комітету з питань свободи слова та інформації. Коли парламент відновить роботу, це буде одним із перших питань на засіданні комітету з питань свободи слова. Ми зробимо все можливе для того, щоби всі українські журналістські, правозахисні організації знали про цю історію. Також міжнародні організації і дипломатичні представництва, бо вже очевидно, що це історія не чернівецького, а всеукраїнського масштабу.
Схожу історію я пам'ятаю, коли у 2004 році був шеф-редактором і ведучим 5-го каналу перед Помаранчевою революцією. Знаю, що це таке, коли кидаєш виклик цілій системі. Розумію, наскільки цінний кожен голос підтримки. Бо врешті. ми пам'ятатимемо не слова ворогів, а мовчання друзів.
26-07-2013, 14:09
0
3 354