СБУ передала монастирю і музею конфісковані ціності

Новини Чернівців
2 510
0
СБУ передала монастирю і музею конфісковані ціності

У Чернівцях 5 липня ц.р. Служба безпеки України передала за рішенням Експертно-фондової ради з питань передачі культурних цінностей до державних фондів Чернівецького краєзнавчого музею та обласної універсальної наукової бібліотеки 9 старовинних предметів, що становлять культурну цінність. Релігійна громада Свято-Вознесенського Банченського чоловічого монастиря отримала 3 старовинних предмети церковного культу. Про це повідомляє прес-служба УСБУ в Чернівецькій області.

Захід відбувся у обласному Управлінні СБУ за участю першого заступника Голови СБ України генерал-полковника Петра Шатковського, начальника Управління полковника Сергія Семишкура, настоятеля Банченського монастиря Єпископа Лонгина, представників музею і наукової бібліотеки.
СБУ передала монастирю і музею конфісковані ціності

Усі старожитності були конфісковані у дохід держави за матеріалами кримінальних справ, які розслідували слідчі УСБУ в Чернівецькій області у 2010-2012 роках за фактами контрабанди, вчиненої громадянами України під час перетинання державного кордону у пунктах пропуску "Вадул-Сирет" та "Кельменці-Ларга". Судовими вироками громадян визнано винними у вчинені злочинів, передбачених ч.2 ст.15, ч.1 ст.201 (закінчений замах на контрабанду) Кримінального кодексу України, і засуджено до відповідних покарань.

До Свято-Вознесенського Банченського монастиря передано ікону з латуні двобічну з ликами "Богородиця з немовлям" та "Воскресіння Христове", написані олією з лакуванням; частини двох складнів з іконами "Знамення" та "Св.Миколай", які є зразками сакрального литва та іконописання для старообрядників кінця 19 - початку 20 століття.

Завдяки зусиллям співробітників СБУ, зберігачі історії з краєзнавчого музею отримали у свої фонди збережені 8-конечний мідний старообрядницький хрест та 6 рідкісних відзнак: медаль "За Турецьку війну 1877-1878", Росія, 1878 р.; медаль "Освобожденная Россія", Росія, друга половина 19 століття; медаль "В пам'ять 100-летия Отечественной войны 1812 года", Росія, 1912 р.; медаль "В память Русско-Японской войны 1904-1905 гг", Росія, 1905 р.; жетон "Свобода, равенство и братство", Росія, початок 20 століття; медаль пам’ятна німецького союзу ветеранів війни 1914-1918 рр. "Медаль Союзу Кіффхойзербунд". Фахівці бібліотечної справи також високо оцінили передані їм друковані видання, які побачили світ у Санкт-Петербурзі понад 100 років тому за часів Російської Імперії, – "Полное собрание сочинений Михайла Лермонтова в двух томах" 1912 року та "Сочинения А.С. Пушкина, Том 1. Лирические стихотворения" 1887 року.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм