У Кіцманській музичній школі днями відкрили музейну кімнату відомого українського фольклориста Кузьми Смаля, який за своє життя зібрав майже 7000 народних пісень Буковини, Гуцульщини, Покуття, Полісся, Слобожанщини, Поділля, Придунав’я, Сіверщини та Сучавського повіту Румунії. Лауреат багатьох премій видав майже тридцять пісенних збірників, а ще чимало залишилося в архівах.
Також Кузьма Антонович переклав з польської мови на українську недільну літургію та церковний співаник, якими нині користуються буковинські католики, й озвучив Всеукраїнський гімн інвалідів.
Дружина покійного композитора передала в музей особисті речі чоловіка, документи, нагороди, книги, які й розповідатимуть про творчий і життєвий шлях Кузьми Смаля, який свого часу викладав у школі гру на гітарі.
ДовідкаКузьма Смаль (нар. 1935 р. в с. Сверже Холмського повіту Люблінської волості (Польща) - помер 03.04.2012, м. Кіцмань Чернівецької області)) - український етномузиколог і композитор, фольклорист. Заслужений працівник культури України.
Закінчив середню школу у м. Дубно Рівненської області, а музичну у Київському музичному училищі ім.. Р.Глієра та Львівській державній консерваторії ім. М.Лисенка.
Записав близько 7 тисяч пісенних перлин українського фольклору. Нагороджений рядом літературно-мистецьких премій: ім.. Сидора Воробкевича, Юрія Федьковича, братів Богдана і Левка Лепких, Володимира Гнатюка, Марійки Підгірянки та Дениса Січинського.
24-05-2013, 11:57
0
2 208