Два дні - 18 та 19 квітня у Чернівецькому торговельно-еокономічному інституті КНТЕУ українські та зарубіжні науковці обговорюватимуть актуальні проблеми розвитку економіки в регіонах.
Зокрема, науково-практична конференція дасть рекомендації щодо вирішення проблеми партнерства влади з бізнесом, надходження інвестицій тощо. Водночас, щороку науковці дають відповіді на конкретні проблемні запитання, але вони здебільшого залишаються на папері. Спроби вчених достукатися до владних "князів" Буковини все більше нагадує розмову з глухим.
Схоже, не така плачевна ситуація у інших регіонах України. Науковці, які приїхали на науково-практичну конференцію до ЧТЕІ КНТЕУ з інших регіонів кажуть про успішну співпрацю науковців, бізнесу та місцевої влади.
- В нашому регіоні влада дуже активно залучає науковців до розробки різних проектів, - каже "МБ" молодий науковець з Одеського національного економічного університету Наталю СМЕНТИНА, яку зацікавила тема цієї наукової конференції, оскільки планує у майбутньому більш поглиблено працювати у цьому напрямку. - Наш університет виступив розробником стратегічного плану соціально-економічного розвитку Одеської області та міста. На регіональному рівні втілення ідей науковців Одещини реальне і практичне.
Про певні успіхи у практичному втіленні наукової думки розповідає й частий гість наукових заходів в Україні пан Андрій БАЛІНСЬКИЙ, професор економіки в Бельцьському університеті (Молдова).
-Тут розглядають актуальні питання не лише для України, але й для інших країн. Регіони в республіці Молдова потребують великих коштів для розвитку сільського господарства, інфраструктури тощо. Одна із тем про залучення іноземних інвестицій, яку ми обговорювали на конференції минулого року, актуальною і не вирішеною залишається й сьогодні, - зазначає фахівець. - Ці конференції повинні показати шлях вирішення проблем, але втілення їх залежить не лише від науковців, але й від бажання політиків.
На цій проблемі наголосив й відомий буковинський економіст Валерій ЄВДОКИМЕНКО. На його думку, основна причина нестиковки науки з владою полягає у тому, що вченим потрібно навчитися комерціалізувати свої ідеї.
- Наукові пропозиції треба подавати в такій упаковці, щоб їх хотіли купили. Запропонувати господарській діяльності те, без чого господарники не могли б обійтися, - пропонує професор. - Адже зараз за рахунок тіньового обігу, заниженням зарплати та інших хитрощів можна бути прибутковим без конкуренції, новацій, без науки. Вчені мудрують: що треба робити? Треба ввести систему оціночних показників які покажуть як бізнес використовує працю і капітал. Думаючий бізнес та влада будуть шукати.
- Наразі маємо сумну реальність, - зазначає В.Євдокименко. - У владні крісла задуває політичними вітрами здебільшого неосвічених людей. Це в принципі, не дивує. Але поруч має бути радник – старий, лисий, розумний.
Наразі науковий захід проходить з аншлагом, у залі інституту жодного вільного місця, молодь слухала виступи стоячи.
Водночас, гостей прибуло менше від очікуваного. Передбачали, що приїдуть науковці з 15 регіонів України та восьми країн. Втім на початок конференції зареєструвалося лише гості із Молдови та чотирьох регіонів України.
18-04-2013, 18:33
0
2 014