На Буковині зменшується кількість дротових радіоточок. Тільки за останні два роки більше 14 тисяч домівок буковинців позбавили можливості приймати передачі Національної радіокомпанії України, обласного та місцевого радіомовлення.
Одна з причин – те, що слухачами дротового радіомовлення є переважно люди старшого віку, а молодь користується сучаснішими ЗМІ. Інша причина – обслуговувати радіо збитково.
– Якщо на початку 1990-х років в Україні налічувалося 16 мільйонів радіоточок, то через десять років їх стало 8 мільйонів, а нині – 1,8 мільйона, – наводить дані представник Національної ради з питань телебачення й радіомовлення в області Петро ШЕГДА. – Кількість радіослухачів щороку зменшується. Й одна з причин полягає в політиці Держкомзв’язку, у підпорядкуванні якого перебувають засоби поширення радіопрограм. Там давно дійшли висновку, що дротове мовлення, на відміну від ефірного, яке завдяки приватному сектору дає свіжі новини, продовжує бути збитковим і не вписується у ринкову економіку. Хоча, я впевнений, що нікого не треба переконувати у доцільності радіо. А тому потрібно якнайшвидше замінити застаріле лампове обладнання на радіовузлах, відновити зруйновані мережі.
Петро Шегда розповідає сумну історію про двох стареньких братів, які живуть на Сокирянщині. Чоловіки мешкають у сусідніх селах і в одного з них не працює радіо. Саме тому чоловік щодня ходить у сусіднє село, щоб у брата почути українські та буковинські новини.
Ще одну історію розповіла кореспондентові "МБ" 82-річна жителька Чернівців Марія ПИЛИПЕНКО: "Колись я жила у Кельменецькому районі, але уже 20 років – чернівчанка. Останні десять років мені раз на тиждень телефонує сільська подруга, щоб почути чернівецькі новини. Радіо у неї не працює". (В. Чорней)
22-02-2013, 20:31
0
2 293