Тепер поспілкуватися зі священиками можна не лише в церкві, а й в соціальних мережах. Там можна замовити молитву, службу Божу, освячення криниці, авто, будинку і навіть поставити віртуальну свічку в Інтернет-каплицях.
Буковинські священнослужителі теж опановують Інтернет, відкривають свої сайти, ведуть блоги, спілкуються з прихожанами в соціальних мережах.
- Церква покликана бути там, де є люди. А оскільки значна частина чернівчан, особливо молодих, просто "живе" в соціальних мережах, то священик має шукати їх там, – пояснив настоятель храму Пресвятої Трійці отець Володимир Плішка. – Рік тому відкрив свій сайт. Це ніби підручна книга, з якої можна дізнатися багато цікавої інформації про молитви, недільну школу, Богослужіння, хрещення дитини, вінчання, похорони. Хтось із молодих людей соромиться запитати у священика про те, як підготуватися до сповіді або причастя. Про це теж можна дізнатися на моєму сайті. Щодня на нього заходить від 5 до 10 відвідувачів. На сайті часто замовляють освячення криниці, пасіки, автомобіля, землі перед будівництвом або вже спорудженого будинку. Будівельні фірми також просять освятити багатоповерхівки. Люди пишуть мені, розповідають про свої життєві та сімейні проблеми, просять поради. Дуже багато листів у соціальній мережі отримав на Йордана. Люди запитували, чи можна купатися в річці і чи потрібно перед цим молитися. Хоча сповідатися треба перед священиком, а не віртуально.
- Ми створили сайт Буковинсько-Чернівецької єпархії УПК КП, – розповів настоятель храму Преподобної Параскеви отець Микола Семелюк. –Час йде вперед. Треба використовувати плоди цивілізації для проповіді слова Божого. Церква це не забороняє. На сайті інформуємо парафіян про події, які відбуваються у храмах, розміщуємо фото, проповіді.
- Я допомагаю молодим людям переступити церковний поріг хоча б віртуально. Це знімає у них боязнь самому прийти до священика, відверто поговорити з ним, – запевнив отець Роман Грищук із Глибокої, який має свої сторінки в "Однокласниках" та "ВКонтакті". – Д о мене часто пишуть студенти і школярі, які просять поради в певних життєвих ситуаціях. Молоді люди запитують, як правильно молитися, чи можна жити в цивільному шлюбі, чи дозволяє церква розлучатися. Багато листів надсилають наші заробітчани, які почуваються самотніми в чужих країнах. (Н. Будна)
14-02-2013, 09:46
0
5 205