Буковинці часто гублять банківські картки

Новини Чернівців / новини
2 065
0
Буковинці часто гублять банківські картки

Найбiльша частка у статистицi шахрайських операцiй (39 відсотків) припадає на пiдроблення карток. Але трапляється, що шахраї дізнаються пін-коди та номери карток через спеціальні пристрої або просто викрадають картку.
Як застрахуватися від зловживання пластиковою карткою шахраями, розповідає касир-економіст відділення "Уксоцбанк" Ірина ОЛАРУ.

- Є послуга СМС-повідомлення про надходження коштів та про зняття готівки. За допомогою неї клієнти можуть контролювати картку,- каже Ірина Олару. - Не відходячи від банкомату, клієнту приходить СМС-повідомлення, що кошти були зняті з його рахунку. Якщо картку було викрадено, то прийде повідомлення, що гроші було знято. У разі якщо це зробив шахрай, то клієнт це зрозуміє, бо він знає, що не знімав кошти. Трапляється, що клієнти самі винні у своїх бідах, бо носять із собою пін-код або пишуть їх на своїй же картці. Наприклад, літні люди забувають номер пін-коду, вони загортають картку у папірець зі своїм пін-кодом і кладуть в гаманець. Якщо злодії викрали гаманець, то відповідно знаходять все. Існує ще й такий метод, коли на банкомат кладуть спеціальні пристрої з циферблатом для виявлення номерів - це система програмістів. Така клавіатура накладна - її можна відчути за допомогою пальців, бо вона не така пласка, як звичайна клавіатура банкоматів. За словами пані Ірини, картки буковинці гублять часто. Щомісяця трапляється 5-10 випадків, коли до банківського відділення звертаються люди та кажуть, що картку викрали або вона зникла. У студентів картки викрадають, а пенсіонери їх гублять. Крім того варто бути уважними і під час розрахунку карткою і магазині, бо ніхто не застрахований від зловживань і там.

- Також треба бути обережними, коли розраховуєтесь через термінал, - продовжує Ірина Олару. Ви маєте бачити, що карткою розрахувалися лише один раз. А якщо касир чи продавець з карткою йде в іншу кімнату, то він може провести і декілька разів карткою. Такі випадки також бувають. Тому в нас, в Чернівцях, люди бояться карток та безготівкових рахунків.

Довідка
Майже 9,5 мільйона гривень зникло з початку 2013 року з рахунків підприємців. Всі їх вдалося повернути. Про це повідомили в МВС. Минулого року з пластикових карток українців вирали майже 11 мільйонів гривень. Загальна сума збитків від "пластикового" шахрайства сягнула 116 мільйонів гривень.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують