Наприкінці тижня у квартирах на верхніх поверхах багатоповерхівок послабшав тиск води у кранах. Подекуди вода зникла взагалі. Це наслідок того, що “Чернівціобленерго” 24 та 25 січня через борги вимкнуло світло на виробничій базі “Чернівціводоканалу”, а також відключило низку теплових розподільчих пунктів, бювет питної води на бульварі Героїв Сталінграда та насосну станцію “Ленківці-1”.
У п’ятницю керівництво підприємств та міста досягнуло тимчасового консенсусу.
– Ми домовилися, що "Чернівціводоканал" має розрахуватися, – розповідає комерційний директор "Чернівціобленерго" Андрій АХРОМКІН. – За місяць у середньому водоканал використовує електроенергії на понад три мільйони гривень. Якщо говорити про суму заборгованості за січень, йдеться про три мільйони 200 тисяч гривень. Із вказаної суми станом на 28 січня "Чернівціводоканал" заплатив нам майже 12 тисяч гривень. Тому ми справді вдалися до відключення підсобних приміщень. Відключали об’єкти, які не мають стосунку до водопостачання. Це було 24 січня. Ми думали, що після цього надійде проплата, але її так і не дочекалися. Тому 25 січня почали відключати станцію третього підйому. Це станція підкачування, яка відповідає за підняття води на поверхи, які знаходяться вище третього. Після цього на рівні Міністерства палива та вугільної промисловості заговорили про те, що приділять увагу "Чернівціводоканалу".
– На жаль, якщо проплати не буде, доведеться вдатися до жорсткіших заходів, – продовжує Андрій Ахромкін. – Зокрема це повторне відключення станції третього підйому. А можливо, і повне відключення міста від води. 1600 наших працівників теж хочуть отримувати зарплати і годувати свої родини.
У "Чернівціводоканалі" кажуть, що частину грошей на погашення заборгованості внесуть 29 січня.
– Станом на 28 січня від електроенергії відключена база на вулиці Комунальників. Всі інші об’єкти працюють у звичному режимі, – розповідає начальник "Чернівціводоканалу" Володимир АНДРУЩАК. – Вирішуємо питання оформлення кредиту 1,5 мільйона гривень для сплати частини заборгованості. Наразі розробляємо схему оптимізації роботи підприємства. Сподіваємося, що у 2014 році розпочнеться реалізація спільного проекту з одним із німецьких банків. Зараз на першочергові заходи місто задіяло близько семи мільйонів гривень. Ці гроші спрямували на ремонт мереж, обладнання та модернізацію насосно-силового та елекрообладнання. Завдяки цьому певною мірою покращиться розрахунок.
Володимир Іванович зазначає, що у підприємства є три основні проблеми.
– Перша проблема – велика енергозатратність на один кубометр води. Друга – зношення обладнання і невідповідність його параметрів для оптимальної роботи. Третє – велика кількість людей, які не так розраховуються. Майже 25 тисяч абонентів не повністю розраховуються за спожиту воду. Багато хто має втрати на прибудинкових мережах, багато хто звик споживати воду і не платити за неї.
Несплата становить майже 30 відсотків від загальної суми боргу. Ми заборгували "Чернівціобленерго" близько 30 мільйонів гривень. Заборгованість населення перед нами – сім мільйонів.
Досягнуто домовленості керівництва обленерго з керівництвом міста про те, щоб у зимовий період таких відключень електроенергії не робили, щоб населення не страждало. Зараз також вишукують додаткові резерви і вирішують питання про покращення розрахунків загалом.
28-01-2013, 20:16
0
2 595